Bashkohu me listën tonë të postimeve dhe merrni

15% off urdhrin tuaj të parë

Merre kodin me email. Ky kod mund të përdoret vetëm një herë. Është e vlefshme për artikujt e shitjes dhe nuk mund të përdoret në lidhje me ofertat e tjera të kodit.

afër
<
Gjuhe
<

Rreth nesh

Lindur dhe rritur në Notting Hill, Damaris Evans filloi etiketën e saj nga tryeza e kuzhinës me jo më shumë se një grant 5,000 nga Trust i Prince në 2001. Mimi Holliday tani është rritur në një central elektrik krijues ndërkombëtar që fluturon flamurin për dizajnin britanik në një shtet të pabesueshëm 37. Ajo është nderuar me një koleksion të përshëndetjeve duke përfshirë Elle Style Award 'Ndërmarrja e Re e Vitit', fitues i fushatës 'Inspire and Mentor' Marie Claire për Princes Trust dhe një ftesë personale për të përmbushur Mbretëreshën e saj Elizabeth II në Buckingham Palace për të shënuar një festë të dizajnit britanik.

Në 2003, kërkesa e madhe gdhendur rrugën për Mimi Holliday, krijuar si një linjë diference për luksin e Damaris. Me të njëjtin stil të egër, krijues, markë, dhe mbajtjen e përshtatjes së jashtëzakonshme të Damaris, Mimi Holliday u lind i famshëm. Markë tani mund të gjendet në mbi 400 stockists ndërkombëtarisht. Ofruar në madhësi gjashtëdhjetë e nëntë, etiketa Mimi Holliday është e angazhuar për të krijuar të brendshme femrash të ftohtë dhe të qasshme në cilësi të jashtëzakonshme për çdo grua. Mimi Holliday tani është e larmishme në veshje për meshkuj, amvise, veshje gjumi, rroba banje, loungewear dhe shapewear.

Të brendshme femrash avangarde duhet të jenë plot surpriza. Duhet të shtyjë kufijtë e dizajnit. Nëpërmjet të brendshme femra tregon një stil të vërtetë. Është integrale që dizajnet e mia janë luksoze, argëtuese, interesante, të freskëta dhe në thelb, funksionale. ' DAMARIS EVANS 

'' Mbretëresha e të brendshmeve për femra! Damaris Evans revolucionarizoi të brendshmet dhe na tërhoqi të gjithëve neve jashtë kornizave. Përpara se ajo të pagëzonte Damaris Lingerie, nuk kishte mbathje me fjongo pas, bota nuk kishte dëgjuar kurrë për Bottom Cleavage, mbathjet korse nuk ekzistonin, dhe mbathjet "star" ishin të paimagjinueshme." TATLER

"Bota e modës dhe të famshëm po cmenden. Para Damaris, një recipet ishte një recipet, dhenjë mbathje ishte thjesht një mbathje. " Modë

"Damaris stilon mbathjet më femërore në botë. Industria e të brendshmeve ka mbetur gojëhapur prej tyre; ato janë kaq origjinale. Kaq popullore. " NGJITJA E STANDARDIT

"Damaris ka kaluar kufijtë në botën e të brendshmeve - askush nuk ka shitur mbathje mbi £ 100.00 para saj." KOHET

Pesëmbëdhjetë vjet më pas, bota e brendshme e konsideron këto forma si produkt standard, me versione më të vogla të dizajnit novator të Damaris që kanë infiltruar në çdo cep të tregut.