Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Pyetjet 20 me fotografin Jane McLeish-Kelsey

Tetor 27, 2017

Jane McLeish-Kelsey është një fotograf i çmuar dhe i vlerësuar me çmime, i cili ka qëlluar për të pëlqen Vogue, Elle dhe Sunday Times Style për të përmendur vetëm disa. Damaris, themeluesi dhe drejtori kreativ i Mimi Holliday së pari e takoi atë në partinë e mbyllur të filmit të shkurtër Damaris, 'Paketimi i nxehtësisë', nëpërmjet mikut të tyre të përbashkët Johnny Green, i cili drejtoi filmin. Fillimi i tyre i parë ishte 2014, për fushatën Damaris AW15, e cila përfshinte Amber Anderson. Dhe pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori. Jane ka qëlluar shumë fushata të Mimit që prej saj, duke përfshirë SS15 në Ibiza dhe SS16 në shtëpinë e familjes Damaris, Haute Caussine në jug të Francës.

Fushata e fundit për Mimi Holliday pa Jane, Damaris dhe Amber u ribashkuan në fshatin Buckinghamshire, duke shtënë në majë të koleksionit total ekskluziv të Mimit. Jane dhe Damaris mbeten miq të mëdhenj, që jetojnë rreth këndit nga njëri-tjetri në kodrën e molusqeve të Londrës.

U ula me Jane, për të folur për karrierën e saj të mahnitshme, supermodele të shkollave të vjetra dhe natyrisht, thurje.
Kënaquni! Damaris x

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Jane Mcleish-Kelsey | Photographer |

Jane Mcleish-Kelsey në qitje të vendit Amber Anderson për Mimi

Kur filluat në Londër, pasi u nisët për në Britani të Madhe nga Australia, a mund të më tregoni një histori që e ndau karrierën tuaj në drejtimin që iu desh; wsi ka një moment të veçantë në atë kohë që formë ku jeni tani?

Unë isha një fotograf i Asistent (jo modës) dhe dizajner në studio ishte i riu Xhon Galliano i cili po fillonte. E takova atë sepse të gjithë ishim në të njëjtën ndërtesë dhe ishim të varur pak. Ne pastaj takuam disa modele dhe përdorëm për të bërë flluska provë me vajzat në rrobat e tij - kjo ishte ajo! Ajo ndryshoi jetën time dhe kjo ishte frymëzuese, takova shumë njerëz, Amanda Harlech për një.

Cila është fjala juaj e preferuar?

DIVINE

Mbaro këtë fjali: Dëshiroj që të kisha ...

Një kuzhinier japonez!

Çfarë aftësish keni, që shumë njerëz nuk e dinë?

Mund të jetë e diskutueshme - burri im thotë se kam zërin më të mirë të këndimit! Unë gjithmonë këndoj në makinë.

Nëse mund të kaloni një orë me të gjithë të kaluarën apo të pranishmit, kush do të ishte ai?

Kurt Cobaine

Thum ose thur, apo jo?

Knicker

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Jane mcleish kelsey |

Jane duke u krijuese në vend për Mimi Exclusives

Flokët dhe përbëjnë

As!

Kur them Mimi Holliday dhe Damaris të brendshme femrash, cila është gjëja e parë që vjen në mendje?

Damaris dëshiron që gjërat të jenë të pacipë! Pra, unë mendoj se është i pacipë ...

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Jane Mcleish-Kelsey |

Jane qitje Amber Anderson në vend.

Cila është këshilla më e mirë që ju është dhënë ndonjëherë?

Njerku im gjithmonë më tregonte; nëse shtrihesh me qen, do të marrësh pleshtat.

Ku është vendi juaj i preferuar?

Për momentin është shtëpia ime në Norfolk!

Mimi Holliday | Jane Mcleish Kelsey | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Norfolk |

Shtëpia ëndërruese e Jane në Norfolk

Cili është emri juaj p ** n? (Emri i kafshës suaj të parë dhe nënës së vajzërisë suaj).

LUCY CHANDLER

Një libër duhet të jeni gati para se të vdisni?

Dru norvegjeze nga Murakami

Në çka fle?

Unë fle, o Zot, kurrë të njëjtën gjë! Pra, nganjëherë, do të qeshni me kokën tuaj me këtë - preferencën time të përgjithshme kjo është një t-shirt e vjetër që i përkiste Johnny Green. Ai i vesh ata për mua dhe pastaj më jep mua; Unë jam i obsesionuar nga të gjithë! Të gjithë kanë vrima në to, ai blen më të mirën dhe disa prej tyre duken aq të ftohtë sa ndonjëherë ai thotë, "Më duhet që tani ..." Do të paguheni kaq shumë për të marrë atë vesh.

Momenti më i zgjuar i karrierës suaj?

Oh është çmimi im i fundit, ishte çmimi i Shoqatës Mbretërore Fotografike për Reklamim Editorial dhe Fotografia e Modës.

La çmimi i jepet një individi për arritje të shkëlqyera dhe përsosmëri në fushat e redaksisë, reklamimit ose fotografisë së modës.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Jane Mcleish-Kelsey | Photographer |

Jane merr çmimin e saj për të Editorial Reklamim dhe Moda Fotografi.

Cila është xhirimi më nervoz, i tmerrshëm që keni punuar ndonjëherë?

Kur isha duke gjuajtur në safari në Parkun Kombëtar të Kruger, kisha një model në një trapez në një pemë dhe aty ishin kafshë të egra - dhe kishim një ranger me një armë për sigurinë tonë. Gjithsesi, ajo ra nga pema! Por më pas ajo ishte duke ecur në mënyrë të plotë, si ditë, kur ju u lejua të merrni couture jashtë vendit ... Kjo ishte për Style Time të së Dielës.
Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Jane Mcleish-Kelsey | Photographer |
Janes më të guximshme xhiruar në Kruger Park Kombëtar

Ju keni qëlluar kaq shumë njerëz të mahnitshëm - kush ka qenë më interesante për t'u takuar?

Shumë të tjerë - por shpejt nga maja e kokës, njëri që më interesonte ishte Germaine Greer. Unë isha duke gjuajtur për vulën e Australisë dhe ajo nuk pranoi të vinte në Londër, kështu që shkova për të xhiruar në shtëpinë e saj në Kembrixh dhe për ta ngritur studiën në shtëpinë e saj. Ajo do të veshë vetëm gri në protestë ndaj pushtimit të Irakut, kështu që ajo mbante një këmishë gri të satenës. Ne patëm drekë pas dhe morëm aq mirë dhe ajo nuk donte që unë të largohesha, dëshiroja që ajo të ishte nëna ime zëvendësuese. Ne kemi mbajtur në kontakt, një ikonë e tillë ...
Mimi Holliday | Jane Mcleish Kelsey | Germaine Greer | Lingerie luksoze. |
Germaine Greer për Vulën Australiane


I preferuari juaj për 'supers' të shkollës së vjetër?

Christie - pa dyshim ... dhe ajo nuk e bëri atë budalla Versace tregojnë gjë!

Cila është imazhi juaj i preferuar i modës / editorial / fushatës ndonjëherë?

Oh kjo është e lehtë - Comme De Garcons shtoni, dy vajza qesh, bardh e zi ... është, është vetëm e shkëlqyer ...

Mimi Holliday | Comme De Garcons | Jane Mcleish-Kelsey | Photography | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. |

Fushata e preferuar e Jane-së - Comme Des Garcons


Ok, kështu që nga koleksioni ekskluziv i cili është copa juaj / set .... Dhe po ju mund ta keni atë!

Ok kështu që ime e preferuar që kemi qëlluar ... I dashur atë me shiritat polka dot, një me vesh blu. (Earing bërë nga Stilist Valentine Fillol-Cordier)

Mimi Holliday | Amber Anderson | Model | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Valentine Fillol-Cordier | Jane Mcleish-Kelsey |
Amber Anderson veshur grupin 'Mon Belles'

Mimi Holliday | Lingerie Designer. | Lingerie luksoze. | Jane Mcleish-Kelsey |

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Të brendshme femrash Amber Anderson | Model |

Jane dhe ekipi prapa skenave në vend me Amber Anderson

Komentet përfundimtare, fjalët e fundit?

Faleminderit Johnny Green për të më futur në Damaris!

Ndiqni Jane në Instagram: @jmcleishkelsey

Johnny Green është drejtor kryesor i filmit komercial dhe të shkurtër, dhe mik i ngushtë i Damaris Evans. Në 2012, ai drejtoi filmin e shkurtër 'Lingerie Packing' të Lingerie Damaris me protagonistën Liberty Ross, që mund të shikosh këtu.

(Mbani kujdes Johnny Green duke bërë një paraqitje në blog së shpejti ...)Mimi Holliday | Damaris Lingerie | Lingerie Designer. | Lingerie luksoze. | Johnny Green | Liberty Ross |

Liberty Ross në paketimin e nxehtësisë - Damaris Lingerie.

Gjatë viteve Jane Mcleish Kelsey ka qëlluar vajzat tona të bukura Mimi për ne në vende nga Franca dhe Ibiza për t'u kthyer në shtëpi në Londër. Por kjo nuk është hera e parë që ajo dhe Amber janë bashkuar, përsëri në 2015 Jane qëlluan Amber për fushatën Damaris AW15.

Ndjeheni nostalgjik? Hidhni një sy në disa prej hedhjes prapa fotot e Mimi shoots kaluarën ...

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Jane mcleish kelsey |

Jane në Francë shtëpia e Damaris që shtie fushatën Mimi SS16

Mimi Holliday | Lingerie Designer. | Lingerie luksoze. | Jane Mcleish kelsey |

Jane në Ibiza shtënat Fushata Mimi SS15

Mimi Holliday | Damaris | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Jane Mcleish-Kelsey

Jane qitje Amber Anderson në 2015 për fushatën Damaris në Londër

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

9 Comments

 • yan

  Dua këtë intervistë!

 • Emma

  Një intervistë e madhe! Dashuria për të parë të gjitha fotot e prapme x

 • Chloe Stanton-Hadley

  Unë mbart atë xhiruar në Sunday Times Style!
  Një argëtim lexoni ... .. mirë të dini disa më shumë rreth gjeniut prapa lentës.

 • Diana

  vetëm blog bookmarked Mimi Blog :) dashur të gjitha fab tuaj fab. .. dhe se pic fundit me armë: o! Shume Bukur! Vazhdoni të vijnë ... një tifoz Mimi xx

 • Elodie P

  Ps ... nuk ne të gjithë duam një kuzhinier japonez! Sushi e përditshme po ju lutem!

 • Thea Cooper

  Një gëzim i tillë dhe një kënaqësi për të punuar me ... shumë frymëzues për të parë Jane në punë. I love ekskluzive Amber xhiruar! Shko ekipin xx

 • Elodie P

  Unë e kam parë punën e Jane në revistën Cosmopolitan ... tifoz i madh x

 • Claire

  Pra cool duke parë prapa skenave me Mimi! Sjellja e polaroidëve gjithashtu! Unë vetëm ndjekur Jane në Instagram - inspo definitive për të deri lojë e mia të fotografisë ..!

 • Lucinda

  Jetë një tifoz i tillë i Jane për kaq shumë kohë - nuk mund të presim të shohim të gjitha të shtëna të mahnitshme për koleksionin Mimi Exclusive! X mrekullueshëm

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj