Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Një ditë në jetën e një praktikanti të modës

Jan 27, 2017

Dounia Boumaza është një student francez i cili është internuar në Mimi Holliday HQ që nga tetori.

Mimi Holliday | Fashion Intern | Punë Moda | Moda Karriera

8: 45am: Kap një kafe në rrugën time për të punuar. Ne punojmë në Primrose Hill, e cila është një zonë kaq e këndshme dhe të gjithë marrin kafenën e tyre në mëngjes nga barbaret e vogla franceze përreth qoshe, kështu që ne gjithmonë përplasem me njëri-tjetrin!

9am: Ekipi i shitjes dhe unë po përgatiten për një shfaqje ndërkombëtare tregtare në Paris. Mësoj në lidhje me dyqanet franceze dhe më pas u drejtohem atyre përmes postës elektronike me një lookbook dhe ftesë. Unë e bëj këtë me qëllim që të caktoj takime në panair, t'u tregoj koleksionet dhe me shpresë, nëse gjithçka shkon mirë, siguroj një urdhër!

9.30am: Ne kemi një thirrje urgjente nga Vogue USA për çështjen e tyre të marsit 2017, kështu që kam vënë një përzgjedhje për xhirimin e tyre dhe e kam dërguar atë jashtë. Koha është thelbësore për të marrë gjithçka për në Nju Jork për nesër!

11am: Nëse kemi një takim, unë drejtoj për të kapur të gjithë një kafe dhe për të marrë një për vete. Unë kurrë nuk kam qenë aq caffeinated sa që unë kam filluar praktikën time.

1pm: Kap drekë nga barka pothuajse çdo ditë, sepse ushqimi i tyre është i shijshëm dhe pronari është me të vërtetë qesharak. Ai dhe punonjësit e tij janë francezë, kështu që sa herë që bisedoj me ta ndihet pak si të jem në shtëpi. Gjatë drekës ne arrijmë në jetën tonë personale dhe shaka përreth. Është e vështirë të kesh një bisedë serioze për më shumë se minuta 5 në këtë zyrë, e dua.

2pm: Vajza e Damarisit ndonjëherë vjen në zyrë pas grupit të lojërave. Ajo është kaq e admirueshme saqë unë e kam të vështirë të përqendrohem në punë kur të gjithë dua të bëj është të luaj me të!

3pm: Kur jemi shumë të zënë unë ndihmoj ekipin e shërbimeve të klientëve tanë. E gjej me të vërtetë emocionuese dërgimin e produkteve tona për klientët anembanë botës.

4pm: Ndihmoj me llogaritë tona të medias sociale. Bëj bordet e frymëzimit në Pinterest, e cila është me të vërtetë kënaqësi, sepse shkoj në kërkim të stileve të brendshme të rrobave të brendshme dhe gjithashtu imazhe të ndryshme që ndjej ndjenjën e ndjenjës së Mimi Holliday. Unë gjithashtu ndihmoj Thea, PR & Marketing Assistant, të marrim fotografi të produktit për Instagram. Ne kalojmë shumë kohë duke e rregulluar atë në mënyrë të përkryer, çdo numër i vogël llogaritet!

5: 30pm: Pas një dite pune të mrekullueshme, ne ndonjëherë pimë në kozmos në zyrë ose drejtohemi në pijetore lokale për të rrëmbyer një gotë të bukur verë dhe për të ndarë momentet tona të preferuara të ditës. Mund të ketë sjellje të çrregullt!

Momentet e mia të preferuara deri tani ...

Kur morëm mostrat e para për AW17, unë i organizova për prezantim, prandaj mora për t'i parë ata para ndonjë tjetër që më bëri të ndihem mjaft i privilegjuar.

Në nëntor kemi qëlluar pamjen për SS17 e cila ishte hera e parë në një fotohoot. Kjo është padyshim një përvojë që do të kujtoj!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Sexy Lingerie | Dizajn femrash

Pas skenave në xhirimin tonë SS17.

Dy herë ne kishim për të dërguar një urdhër në të cilën adresa është shkruar tërësisht në japonisht. Kam studiuar atë në shkollën e mesme kështu që unë u ngarkua me përkthimin e tij; kjo ishte shumë si puna e detektivit dhe ndihej shumë mirë për ta përdorur këtë aftësi të rastësishme për punë.

Ne kishim ditën tonë të shtypit në tetor dhe mora për të mirëpritur dhe për t'u shërbyer shampanjëve redaktorëve nga revistat mahnitëse si Vogue dhe unë: D!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Dizajn femrash

Unë dhe ekipi pas Show Press SS17.

Shkova në Paris me Drejtorin tonë të Shitjes Globale për një takim me Le Bon Marché ku ne i prezantuam mbledhjen tonë. Ishte takimi im i parë ndonjëherë profesional i biznesit kështu që unë isha shumë nervoz dhe shumë i emocionuar!

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

2 Comments

  • 大 黒 帆 乃 果

    イ ン タ ー ン シ ッ プ な ど ら 行 っ て い ま す か?

  • Kinë

    Mà ¥ ske :) Vi fà ¥ r në se. Njeriu ka më shumë njerëz që kanë njerëz të ndershëm dhe aktivë. Burrat dhe të tjerët janë duke dhënë dhuruesin dhe duke kërkuar për mig. Blogs er et demokratisk og lÃ|bersà ¥ ret medie. Jeg kan ikke se, hvordan det skulle kunne gøres anderledes? Hvem dhe fundi se skulle kunne bestemme?

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj