Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Blerja e blogut nga Amber Anderson

Gusht 18, 2017

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Amber Anderson | Lingerie Designer. | Damaris

Tre vjet pas fushatës portreti Amber të Damaris, ne shikojmë prapa në një nga fotografitë tona të preferuara ndonjëherë dhe arrijmë tek supermodeli për karrierën e saj, besimin e trupit dhe pjesët e saj të preferuara nga koleksionet e reja Mimi.

Mimi Holliday | Amber Anderson | Lingerie luksoze. | Damaris | Dizajn femrash
Kur kam qëlluar fushatën time për Damaris disa vjet mbrapa, dhoma ishte plot me gra, sidomos duke përfshirë fotografin, Jane McLeish-Kelsey. Mbi bazën se xhirimi ishte për të brendshme femrash, ndihesha më e fuqishme se sa e objektivizuar. Duke punuar në praninë e një sy femër të lejuar për një nivel të veçantë të intimitetit. Unë kam pasur gëzimin për të punuar me disa fotografë vërtet të mahnitshëm meshkuj dhe shpresoj të vazhdoj ta bëj këtë, por e konsiderova këtë vendim krijues të paçmuar kur synimi i markës është që gratë të ndihen seksi dhe të sigurt në vetvete.

Mendoj se veshja e brendshme e mrekullueshme është jashtëzakonisht e rritjes së besimit dhe pothuajse një pjesë e vetë-kujdesit. Në fakt, kënaqem me ndjenjën sekrete të mirëqenies që kam veshur me mbathje sexy nën disa xhinse të gjata dhe një t-shirt! Modelet duhet të jenë elastike. Kam filluar modelimin në 15 dhe fillimisht gjeta rregullimin e karrierës si të madhe dhe të bezdisshme. Ishte sfiduese që të kuptoja trupin tim si një grua e re, e lëre edhe të hynte në një industri që mund të priret të përqëndrohet në përsosmëri. Mund të jetë e vështirë për qëndrimin tuaj ndaj imazhit të trupit që të mos bëhet gjë e transaksionit. Ndjehesha sikur njerëzit t'ju thonin se gjithçka që duhet të bëhesh është vetja, ndërsa njëkohësisht ju kategorizon ju në bazë të atyre që ata mendojnë se jeni, kështu që vetëdijesimi dhe të kesh interesa të tjera është çelësi.

Mimi Holliday | Amber Anderson | Damaris | Lingerie luksoze. | Dizajn femrash


Fokusi i karrierës sime ka ndryshuar disi gjatë disa viteve të fundit dhe ndërsa unë ende kam për të mbajtur matje të caktuara si një model, unë tani shoh gjërat më shumë në një mënyrë shëndetësore dhe të besimit. Si një aktor ju duhet të duroni shtrirje të gjata të punës shpesh shpesh fizike ose të mësoni aftësi të reja si valle ose luftime. Është kullues dhe ju jep një respekt freskues për atë që trupi juaj mund të bëjë.

Mimi Holliday | Damaris | Lingerie luksoze. | Amber Anderson | Supermodel
Fillova të stërvitja tani për shkak se dëshiroj dhe më dha krenari që të kisha një marrëdhënie më emocionale me trupin tim, në vend që ta shihja atë thjesht si një mall. Unë jam i kënaqur që jam duke zgjedhur zgjedhjet e mia më të mira për Mimi dhe Damaris, një markë që me besim arrin të ndihmojë gratë të ndjehen të madh në trupat e tyre.

Këshilla më e mirë që më është dhënë ndonjëherë? Në një marrëdhënie, mos kini frikë kurrë nga jeta pa dikush, sepse atëherë do të jeni gjithnjë vetë.

Zgjedhjet më të mira të Amberit.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Damaris | Amber Anderson


1. Kiss Chase - Triangle Bra, Mbështetësit dhe Petal Knickers.

Unë kam qenë duke u përpjekur për të marrë veten në veshur ndërresa më të gjallë kohët e fundit. Ky grup është goxha, dhe unë e dua buzë sexy të vrimës së përgjakshme në pjesën e prapme të pantallonave. Rripin e veshit është një shtesë e madhe për këtë grup për mbrëmjen gjithashtu!

2. Queenie - Triangle Bra dhe Knicker

Siç mund ta tregoni, unë jam një tifoz i madh i sytjena trekëndëshi! Mimi arrin t'i bëjë ata të vishet për ata prej nesh me një madhësi më të madhe të filxhanit, gjë që është e rrallë.

(Në dispozicion në mes të gushtit)

3. Conkers Triangle Bra & Thong

Ne të gjithë e duam një set pak sexy që gjithashtu duket super rehatshme dhe kjo është një zjarr i pastër.

(Në dispozicion në shtator)

Mimi Holliday | Damaris | Amber Anderson | Lingerie luksoze. | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Damaris | Amber Anderson | Supermodel

Mimi Holliday | Damaris | Amber Anderson | Instagram | Lingerie luksoze
Amber marrë një Makeover nga vajza e Damaris Kitty.

Ndiqni Amber në Instagram @amberandergram

Dhe ndiqni aventurat e Mimit në @mimiholliday

Mimi Holliday | Amber Anderson | Lingerie luksoze. | Quote | Damaris

Mimi Holliday | Damaris | Lingerie luksoze. | Amber Anderson | Dizajn femrash

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

13 Comments

 • Harriet

  Modeli i shkëlqyer rol për të gjitha vajzat atje - i fortë dhe i mrekullueshëm në atë që është një industri e vështirë. Damaris është ndërresa më e mirë e projektuesit këtu, larg hartave të tilla të mrekullueshme. Nuk do të ëndërr të pazar kudo tjetër!

 • Ross

  Dua këtë post .... Amber është i mrekullueshëm ... Unë sapo kam filluar ta ndjek atë në instagram dhe ajo shkon në Piano ... ..Diana (nga një postim i mëparshëm) ... do ta donit! Faleminderit Mimi Holliday, mbajini ata që vijnë.

 • Sophie

  Dua këtë - kaq të madhe për të parë një model fokusin e të cilit është për shëndetin dhe besimin dhe që ka qëndruar i vërtetë për veten në një industri kaq të vështirë. Xhiruar absolutisht mahnitëse, të brendshme duket e mahnitshme. X

 • Diana

  Nuk më pëlqen kjo histori dhe ky model.
  Unë dëshiroj që ajo të ndjekë këshillën e saj dhe të jetë gjithmonë pa dikush në të Në një marrëdhënie.

 • Alice

  Shtrydhje vajzë shkuar wild! Marka ime e preferuar e brendshme për modelin tim të preferuar!

 • jasemi

  Pra bukur dhe frymëzues!
  Amberi dhe koleksioni janë mahnitës!

 • Anna

  Vetëm e doni! Historia e madhe Amber dhe Damaris. x

 • Bella Mathews

  Një xhirim i tillë i mrekullueshëm!
  Amber duket e pabesueshme, ashtu siç bën të brendshme femrash ajo e vesh! ju duhet patjetër të merrni atë për të modeluar stuff tuaj përsëri.

 • Sam

  Xhirime të pabesueshme.
  Ti më bëre të bie në dashuri me Mimi Holiday.
  Paç fat !

 • Josephine

  "Unë mendoj se veshja e brendshme të mrekullueshme është jashtëzakonisht e rritjes së besimit dhe pothuajse pjesë e vetë-kujdesit"

  Unë nuk mund të pajtohem më Amber ... veshur diçka të veçantë që jo të gjithë e sheh ju jep një pranverë në hapin tuaj! Vetëkujdesja është një mënyrë e bukur për ta përshkruar atë.

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj