Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Një intervistë me artistin Daisy de Villeneuve

Qershor 01, 2018

Daisy de Villeneuve & Mimi Holliday Dizajnerë Femrash Luksoze Një bohem çuditshëm me një makinë, më tepër një kombinim dinamik! - nga Damaris Evans Themelues i Mimi Holliday.

Daisy dhe unë u takuam së pari kur jetonim të dy në Notting Hill në Londër. Unë u solla në Londër dhe Daisy kishte lëvizur me disa miq në një "banesë partie" në Rrugën e Portobellës. Daisy sapo kishte diplomuar nga Parsons në Nju Jork, duke studiuar artin e mirë dhe po studioja në Central St Martins.

Daisy de Villeneuve & Mimi Holliday Dizajnerë Femrash Luksoze

Unë nuk mund të kujtoj pikërisht pikërisht takimin e saj të parë, por unë kujtoj kemi marrë menjëherë. Retrospektivisht, unë mendoj se kjo ishte për shkak se ajo është jashtëzakonisht poshtë në tokë, artistike dhe të lirë shpirtërore dhe ishte interesante! Ajo qëndroi për mua dhe unë u tërhequr për të. Një bohem çuditshëm me një makinë, më tepër një kombinim dinamik!

I kam dashur, gëzuar dhe respektuar punën e saj në masë të madhe. Ishte interesante, e çuditshme, e çuditshme me mendje dhe humor.

Daisy de Villeneuve & Mimi Holliday Dizajnerë Femrash Luksoze

Ne të dy ishim jashtëzakonisht të pasionuar për punën tonë dhe të dy dëshirë për njohje dhe jo të sigurt për udhëtimin përpara. Por, ishim të ngazëllyer dhe ne të dy respektonim me të vërtetë punën e njëri-tjetrit. Ishte e bukur, sepse nuk kishte një breshëri konkuruese, ishte thjesht emocion për arritjet e njëri-tjetrit dhe shpresën që kishim për suksesin e njëri-tjetrit përpara.

Prishja e madhe e Daisys ishte libri i saj i parë, 'Ai tha, Ajo tha' me bashkëpunime të profilit të lartë pas menjëherë. My favorite ishte një projekt i krijuar me Top Shop, i kryesuar nga Jane Shepparton, i cili ishte i pasionuar në zbulimin dhe mentorimin e talenteve të reja.

Daisy de Villeneuve & Mimi Holliday Dizajnerë Femrash Luksoze

Në mënyrë emocionuese, në të njëjtën kohë unë u sponsorizova nga "Gjenerata e Re" e TopShop në javën e modës së Londrës, e cila me të vërtetë më dha një goditje të mirë në botën e modës. Koleksioni i dyqaneve Daisy's Top ishte fantastik dhe ende kam disa nga artikujt sot; lilos, kriklla, stilolapsa, peshqirë dhe kuti këpucësh për koleksionet e tyre të këpucëve ... të gjitha të zbukuruara me veprat e artit të Daisy dhe me satirikën e saj të çuditshme 'Ai Said She Said citon'.

Që atëherë karriera e Daisy ka qenë jashtëzakonisht emocionuese. Gjatë gjithë 15 viteve të kaluara ne kemi dashur të bëjmë një bashkëpunim së bashku, dhe tani është bërë! Një muaj më parë, pyeta Daisy, nëse ajo ishte në gjendje të më jepte 'një ditë' nga orari i saj i çmendur dhe të kalonte ditën me mua, duke pikturuar një koleksion të ilustrimeve argëtuese në piktura për dyqanin tonë debutues në Primrose Hill të bukur të Londrës. Kjo do të ilustrojë një bashkëpunim midis meje dhe një marke fantastike të re dhe të ardhshme të quajtur swimwear, 5PM.

Daisy de Villeneuve & Mimi Holliday Dizajnerë Femrash Luksoze

Daisy tha po menjëherë! dhe kaluam një vizatim dhe bisedë fantastike të së dielës pasdite.

Shpresoj që ky blog t'ju japë njëfarë pasqyre se si Daisy punon, relakson dhe bisedon. Ishte interesante për mua që ta shikoj Daisy të punojë gjatë gjithë ditës dhe të krijojë pamje të mrekullueshme dhe të shkëlqyera. Ne morëm një pesë mahnitëse! copa të bëra gjatë ditës.

Daisy de Villeneuve & Mimi Holliday Dizajnerë Femrash Luksoze

INTERVISTA

Cilat janë kënaqësitë tuaja fajtore?
Verë e kuqe
Kush janë projektuesi juaj i preferuar?
Zac Posen.
Cili është pjesa juaj e preferuar Mimi nga Pranverë / Verë 18?
Set i Lounge Lounge
Kush duhet ta shikojmë?
A mund të kthehem në atë?
Çfarë doni të bëheni si fëmijë?
Ende po përpiqesh ta kuptoj këtë!
Këmishë ose thur ... ose jo !?
Knicker
Flokët apo përbërjen?
Të dy
Kush do të donte të kalonte një orë me të?
Frida Kahlo
Ku është vendi juaj i preferuar?
I love Mexico City
Cila është këshilla më e mirë që ju është dhënë ndonjëherë?
Mos bëni datë të një burri të martuar
Një libër që duhet lexuar para se të vdesësh?
Më shumë, tani, përsëri nga Elizabeth Wortzel
Në çka fle?
Ëmbëlsirë apo Pajamë
Kush është frymëzimi juaj aktual?
Zandra Rhodes
Kate Middleton apo Meghan Markle?
Megan ... ajo duket e bukur.
A keni ndonjë aftësi sekrete?
Mund të bëj një kurorë të Krishtlindjeve.
Çfarë mendon kur mendon për Mimi Holliday?
Damaris personi .. dhe thur me hark si kjo është ajo që ajo është e njohur për të.
Emri Mimi Holliday është emri yll i Damaris 'p * rn. Është emri i parë i kafshëve shtëpiake me emrin e vajzërisë së nënës suaj, çfarë është tuaja?
Sunny Griswold

Nëse do të donit të vini dhe të bashkoheni me ne në ngjarjen tonë, ne do të kemi një shikim privat në Primrose Hill Store dhe do të ftojmë dy njerëz me fat për të ardhur në këtë eveniment, të organizuar në fund të qershorit dhe të shijoni koktelat tona plazhi të projektuara ekskluzivisht si dhe një qese ekskluzive të mirë me disa trajta të mëdha.

Të gjithë ju që vendosni në blog do të futeni në një barazim për t'u ftuar në ngjarje.

Gëzuar Vera !, ... Dashuria Daisy dhe Damaris x

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

1 Comment

  • Kitty Rothenstein

    Është e mirë për të lexuar këtë blog post .... Gjithashtu e desha projektin Top Shop, dhe ende kam një peshqir plazhi. Dëshira që ajo do ta bënte përsëri.
    Dashuria e pics! X

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj