Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Një intervistë me Damaris Evans për The Lingerie Journal

Prill 29, 2018

Damaris Evans - Designer Lingerie luksoze

"Kam gjetur se nëse udhëheq nga çka po bëjnë të gjithë të tjerët, atëherë kur të mbeteni prapa. Gjithmonë kam bërë atë që kam dashur të bëj, dhe besoj në ndjekjen e zorrëve. »- Damaris Evans.

Damaris Evans, themeluesi i Mimi Holliday ka art në gjakun e saj. Gjyshi i saj i madh ishte Sir William Rothenstein, i cili ishte drejtor i Kolegjit Mbretëror të Artit. Gjyshja e saj Betty studioi në Kolegjin Mbretëror të Artit. Atje ajo ishte një bashkëkohës i skulptorëve anglezë, Henry Moore dhe Barbara Hepwort. "Arti ishte një pjesë e madhe e jetës së familjes sime dhe ishte e mahnitshme të ekspozoheshin tek artistë të tillë të mrekullueshëm", thotë Evans.

Damaris Evans - Designer Lingerie luksozeMbi: Barbara Hepworth, Henry Moore dhe gjyshja e Damaris, Betty Rothenstein.

Nuk është çudi që Damaris vazhdoi të krijojë dy koleksione intime të suksesshme, Damaris në 2001 dhe Mimi Holliday në 2004. Ajo filloi biznesin e saj me një hua të vogël në tavolinën e saj të kuzhinës dhe e shndërroi atë në një koleksion demi-couture dhe një linjë difuzioni që ka marrë lavdërime të jashtëzakonshme.

PARASHIKUAR MODELISHT

Damaris Evans - Designer Lingerie luksoze

"Një thasë me hark ishte fluturuar në të gjithë botën për të qenë në mbulimin e revistave dhe fundeve të famshme".

Në 2005 ajo u ftua në Buckingham Palace për të takuar Mbretëreshën për një festë të Dizajnerëve Britanikë, dhe dizajnet e saj u paraqitën në historinë e mbulimit të Revistës Vogue. "Zinxhirët e mi janë të dashur dhe të veshur nga Kate Moss, Liz Hurley, Lara Stone, Rosamond Pike dhe nga njerëz në mbarë botën", thotë ajo. "Mimi është një emër i familjes. Ju nuk mund të kërkoni më shumë. "

Në 2017 Damaris iu dha një markë tregtare për dizajnin e saj të përkohshëm të harkut. "Të gjithë e donin atë dhe kjo është ajo që ndryshoi përgjithmonë industrinë e brendshme," thotë Damaris për dizajnin e saj. "Një thasë me hark ishte fluturuar në të gjithë botën për të qenë në mbulimin e revistave dhe fundeve të famshme".

Damaris Evans - Designer Lingerie luksoze

Ajo thotë se ideja erdhi tek ajo, sepse ajo po kërkonte diçka të këndshme për t'u shtuar në dizajnin tradicional. Që nga pjesa e përparme e veshjes përdor një sasi të tillë të vogël të rrobave, ajo pëlqen të fokusohet në pjesën e prapme. "Mendova se do të ishte e bukur dhe e pacipë për të prerë një vrimë nga fundi dhe kështu e bëra", thotë ajo. "Pastaj doja të kisha një kravatë që hapte dhe mbyllte thurje. Ndërsa harku u bë, ajo mbulonte përgjimin, ishte aq e bukur. Ajo ende më buzëqesh kur e shoh atë! "

KLIENTET E MITIMIT TË MOLLËS

Damaris Evans Designer luksoze femrash

Damaris thotë se ajo harton për gratë që duan të jetojnë jetën e tyre në maksimum. "Ata nuk janë të trembur nga printime dhe dizajne zbavitëse, ndeshje të ndritshme që ngjiten me ngjyra dhe detaje të këqija", thotë ajo. "Ajo është një go-getter!"

Këto janë detajet që shfaqen vazhdimisht në planet e saj. Ata janë të gjallë, të egër, luksoze dhe të shëndetshëm. "Të brendshme femrash është kaq shumë argëtuese, sepse mund të veshësh rroba të mërzitshme me të vërtetë të mërzitshme dhe fshehurazi e di se e ke këtë sytjena AMAZING nën të gjitha", thotë Damaris.

Damaris Evans - Designer Lingerie luksozeMbi: Fizz nga koleksioni SS18 i Mimi Holliday.

Ka shumë stile të kushtueshme të gjetura në tanishme Koleksioni Veror Pranvera. Damaris thotë se preferuarat e saj janë Chi Chi Blanc dhe Chi Chi Blu (foto poshtë). "Ata janë stilet e para të Sport Luxe që unë kam bërë, dhe mendoj se ata duken aq të ftohtë", thotë ajo.

Damaris Evans - Designer Lingerie luksoze

Chi Chi Blanc martohet me rehati dhe stil, me goxha, dantelle botanike dhe shirita grafik elastik te gjere qe ofrojne mbeshtetje dhe formim. Sytjena trekëndëshi Chi Chi Blu vjen në një hije luksoze të blu vezës së rosës dhe përmban dy trekëndëshat e dantellës së frymëzuar nga 70. Një grup i gjerë elastik me mbishkrimin Mimi Holliday ofron mbështetje dhe formë pa nevojën e nënshkrimit apo mbushjes.

E saj të preferuar të gjitha kohë të veshin edhe pse është e lartë hipur thur me korse detajuar në anën e pasme. "Unë jam duke shtuar se në gjithnjë e më shumë histori," thotë ajo, "thjesht nga një pikëpamje egoiste, sepse unë dua të veshin atë!"

QYTETI I LINGERIE

Ajo është quajtur "Mbretëresha e Lingerie", nga revista Tatler dhe për arsye të mirë. Damaris ka gdhendur koridorin e saj në industrinë e veshjes intime.

"Kam gjetur se nëse udhëheq nga çka po bëjnë të gjithë, atëherë kur të mbeteni prapa," thotë ajo. "Gjithmonë kam bërë atë që kam dashur të bëj, dhe besoj në ndjekjen e gutit".

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

4 Comments

 • Juanita Mckeever

  Të interesuar për një shërbim reklamimi që kushton më pak se $ 49 në muaj dhe jep mijëra njerëz që janë të gatshëm të blejnë direkt në faqen tuaj të internetit? Përgjigju tek: lily5885mil@gmail.com për të marrë më shumë informacion.

 • Zen

  Duke u përpjekur për të gjetur një adresë e-mail për Damaris. ............ zen4men@hotmail.com. ............. Faleminderit! Zen

 • Damaris Evans

  David! Përshëndetje…. ju keni të drejtë ... .. naughty për kontrollin spell! Dashuria Dam x

 • David Wills

  "Sir William Rothenstein, i cili ishte Parimi i Kolegjit Mbretëror të Artit".

  Damaris: Unë mendoj se ju do të gjeni se ai nuk ishte Parimi, por Drejtori.

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj