Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Një Intervistë me Designer Hat Jess Collett

Mund 20, 2018

Jess Collett & Mimi Holliday | Designer luksoze femrashJess Collett dhe vëllezërit e motrave

Jess dhe Damaris kanë qenë miq për gati 20 vite .... '' Unë u dashurova me dhunti të saj të mrekullueshme artistike, kur e vizitova së pari në studion e saj në rrugën All Saints të Notting Hill, ishte sikur të shkonim në një shpellë të të rriturve të Aladinit. Një kuti magji e mrekullueshme e artizanatit të rritur ", thotë Damaris. Gjatë viteve Jess ka qenë i fshehtë "të shkojë në" për një nga kapelet ekskluzive couture. Helena Bonham Carter, Madonna, Rianna dhe Pippa Middleton janë në mesin e tifozëve të saj si dhe ne në Mimi HQ.

"Unë besoj se kapelet kanë fuqinë për të transformuar stilin dhe humorin tuaj."

Jess Collett & Mimi Holliday | Designer luksoze Beach Boater HatsHelen Bonham Carter dhe Pippa Middleton

E pyeta Jessin nëse do të bashkëpunonte me mua në koleksionin tim të dimrit 2005 Damaris. Çizme Damaris janë bërë me dorë duke përdorur tyl mëndafshi me një skaj të bërë nga dangëllime mëndafshi dhe me dorë të bërë pendë dhe kristale Swarovski, me një fascinator pak që të shkojë. Ideja ishte që pendët të shiheshin nën fundin tuaj. Njerëzit do të më pyesnin kur t'i vesh, çfarë janë ato? dhe unë do të them knickers tim! U shkaktua një qeshje e vogël. Humor gjithmonë ka luajtur një pjesë të brendshme të mia dhe me kreativitetin e çuditshëm dhe bohem të Jess, ishte ndeshje e përkryer!

Jess Collett & Mimi Holliday Dizajner luksoz Boater Hats

Një dekadë më vonë në 2015, duke i bërë homazh rrënjëve të Mimi Holliday (Mimi ishte kafsha ime e parë) i solli veshët e maceve në modë, duke shfaqur dantellën e zezë të fluturimit francez Guipure. Këto veshë të vegjël e bënë atë në faqet e revistave kryesore botërore. Shituam në orët 24 në NET-A-PORTER dhe nuk mund të prodhonim mjaft prej tyre.

Jess Collett & Mimi Holliday Designer luksoze Beach Boater Hats

Në një moment Jess kishte katër nga ekipi i saj i mrekullueshëm që punonte gjatë gjithë kohës, duke e mbajtur kërkesën. tonë Bashkëpunimi më i fundit fun është harku gjigant i harkuar i përdorur për koleksionin tonë SS18 dhe e veshur këtë javë nga Helen Bonham Carter.

HATS TË BABA TË JESS & MIMIT - Së shpejti!

Jess Collett & Mimi Holliday Designer luksoze Beach Boater Hats

Për shkak të suksesit të lançimit të plazhit tonë vitin e kaluar, ne do të nisim koleksionin tonë të lartë të Verës në 1st Qershor me Bootin britanik të Mimit! Ata do të fillojnë ekskluzivisht këtë fundjavë në dyqanin tonë në Londër në Primrose Hill gjatë panairit të verës, kështu që vijnë së bashku!

Jess Collett & Mimi Holliday Designer luksoze Beach Boater Hats

INTERVISTA

Cilat janë kënaqësitë tuaja fajtore?
Duke ecur poshtë një korsi vendesh me fëmijët në këngën e pasme 'Never Ending Storeeeee'
Kush janë projektuesit tuaj të preferuar?
Për couture punuar me dorë Lisa Redman dhe për everday duhet të jetë Anna Mason.
Cili është pjesa juaj e preferuar Mimi nga Pranverë / Verë 18?
Cosmo Pop! dhe unë fantasize rreth veshur Trupi Pinball
Kush duhet ta shikojmë?
Helena Bonham Carter, ajo tronditi harkun Mimi & JCM, unë mendoj se ajo do të duket shumë e ftohtë në një avion ... kështu që shikoni këtë hapësirë.
Çfarë doni të bëheni si fëmijë?
Një stuntwoman! ... derisa dashuria ime për kapelet mori përsipër.
Këmishë apo thur?
Unë jam padyshim një vajzë thurur ... por unë kurrë nuk kam provuar thong në shtrat !!
Flokët apo përbërjen?
errrm ... Unë jam HAT dhe make-up!
Kush do të donte të kalonte një orë me të?
Unë mendoj se unë do të doja të shoh se çfarë Donald Trump është me të vërtetë .. edhe pse një orë do të jetë shumë!
Ku është vendi juaj i preferuar?
Ose në Cornwall me familjen time ose në studio ime bërë kapele me muzikë në
A keni ndonjë keqardhje?
Po! duke qenë nervoz për të dhënë David Bowie kartën time të biznesit kur ai kaloi mua ... Unë vetëm tundnin.
Një libër që duhet lexuar para se të vdesësh?
Libri që unë dua të lexoj para se të vdes, Bibla.
Në çka fle?
Unë gjithmonë veshin pizhame. Këmisha mëndafshi, apo kostum lesh kashmiri gjatë dimrit, thjesht dua të shkoj të fshihem.
Kush është artisti juaj i preferuar?
Kam studiuar një shkallë të Historisë së Artit dhe fillimisht u frymëzova në shkollë nga Yves Klein. Tani, unë jam një tifoz i madh i artit dhe fotografisë bashkëkohore. Tyler Shields dhe Miles Aldridge janë super cool.
Kate Middleton apo Meghan Markle?
Unë mendoj se Kate do të dukej fab në një nga boaters tonë.
A keni ndonjë aftësi sekrete?
Unë mund të bëj një barani në trampoline .... kjo nuk është një pulë biryani!
Çfarë mendon kur mendon për Mimi Holliday?
Naughty por nice ... me një qershi në krye!
Emri Mimi Holliday është emri yll i Damaris 'p * rn. Është emri i parë i kafshëve shtëpiake me emrin e vajzërisë së nënës suaj, çfarë është tuaja?
Victoria Plum Powell


Jess Collett & Mimi Holliday | Designer luksoze femrash

Dashuria Jess & Damaris x

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

1 Comment

  • Johne324

    Postuar në artikull të vërtetë informativ. Thanks again. Mbresëlënës. eabafefeeecd

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj