Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Behind The Scenes me Lulu në Cap-Ferrat

Shtator 01, 2017

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Pas suksesit të koleksionit debutues të Mimis në plazhin, ne kërkuam modelin tonë Mimi të momentit, Lulu, që të të merrte prapa skenave me fjalët e saj ...

Xhirimi me Mimin është gjithmonë një aventurë e tillë, është një nga arsyet që më pëlqen të punoj me Damaris. Duke mos dashur me rrezikun e një debati të humbur të bagazheve, duke rezultuar në asgjë për të xhiruar, ne fluturojmë në Francë me çantat tona të mbushura me Mimi swimwear - një bikini për çdo ditë të javës! Mbërritja në Bordeaux kemi vazhduar të luanim Jenga me çanta ndërsa ne u përpoqëm të përshtatnim gjithçka në makinën me qira. Ajo është shumë me shumë pajisje me kamera.

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Cap Ferrat këtu kemi ardhur - udhëtimi i lehtë ...

Fatmirësisht unë nuk jam shumë, nuk keni nevojë për një shumë të tmerrshme më shumë se një furçë dhëmbësh dhe një bluzë kur do të modeloni - veshjet tuaja janë atje për ju! Duke thënë se unë gjithmonë i sjell të domosdoshme; Alexandra Soveral Formulari 1 Moisturizer që Damaris më prezantoi (është si një fytyrë e vogël sa herë që e përdor), bursa e mia Bursa bajame shegë dhe Rajasthan Rose Oil e cila kam sjellë përsëri nga India dhe erë si një ëndërr.

Unë besoj se nëse ju erë shijshme dhe lëkura juaj është e shëndetshme dhe e freskët do të shikoni një milion dollarë për shkak se ju ndihem fantastike, dhe prandaj do të rrjedhë besimi në gjithçka që ju mbani.

Mimi Holliday

Xhirimi në vend në Cap-Ferrat

Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur modifikoni të brendshme dhe rroba banje! Rose Oil është padyshim arma ime e fshehtë për t'u ndjerë e lumtur dhe e sigurt për të siguruar kur unë hap mbi set ose vendndodhjen unë jam raring për të shkuar! Gjithashtu ndihmon të punosh me një ekip të shkëlqyeshëm, dhe në Mimi ata janë aq mbështetës.

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Mimi i mrekullueshëm!

Duke ecur rreth admiruar peizazhit në Cap-Ferrat bukur ishte e mrekullueshme derisa, pas një kohe, ne me të vërtetë nuk mund të gjejmë se ku duhej të qëndronim ... Duke i kërkuar disa vendasve që nuk flisnin anglisht, erdhi një kamion i mrekullueshëm rreth qoshe dhe një djalë me syze dielli u përkul nga dritarja dhe tha me një theks të rëndë francez,
"Më thanë se një numër vajzash kërkonin mua?"
... Qeshja histerike nga ekipi! Duke e çuar rrugën për në bazën tonë për disa ditë të ardhshme, doli se kishte ndërtuar kabinën e trungjeve ku jetonim! Punë mbresëlënëse.

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Multi-tasking. F
duke hedhur "Bonjour Tristesse", ndërkohë që përsëritet në cirk

Në xhiruar ekipi është tërësisht gra, duke rezultuar në një atmosferë të mahnitshme dhe tërësisht të fuqishme duke u rrethuar nga gratë në industri që absolutisht shkëmbin në punët e tyre.

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot
Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

E mahnitshme të gjitha ekipet femra!

Ata gjithashtu nuk e humbasin një rrahje duke e ditur se ju duhet të ndiheni mirë për të 'punuar atë' para kamerës. Çdo herë që unë ndryshova të gjithë ekipin do të kompliment dhe coo dhe më tregoni se sa i mrekullueshëm isha - ajo ishte në të vërtetë qeshur! Fotografja Emma ishte e mrekullueshme duke biseduar dhe duke qenë kaq pozitive dhe qetësuese, duke më treguar se cilat forma dukeshin të mira.

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës PhotoshootMimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës PhotoshootMimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Xhirimi në vend me fotografin tonë

Gjithashtu bën për një atmosferë shumë të rehatshme, kur po ndryshoni në vendndodhje dhoma juaj e ndërrimit kryesisht përbëhet nga dikush që mban një peshqir për ju!

Siç është normë për shumicën e shoots ajo ishte shkoni, shkoni, shkoni nga fillimi. Ne hoqëm çantat dhe nisëm në gjueti për vende për të xhiruar, dhe diku për të ngrënë atë mbrëmje - prioritetet!

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Gjuetia e vendndodhjes

Ne kemi gjetur shtrirjen më të bukur të plazhit të bardhë me rërë dy minuta nga shtëpia dhe në atë kohë të ditës drita e hershme në mbrëmje ishte e përsosur. Isha duke u përpjekur të filloja, kështu që ne garonim përsëri në shtëpi dhe morëm disa grumbuj Mimi Swim dhe Beachwear - thjesht nuk mund të humbisnim këtë dritë. Flisni për mbrëmjet e artë franceze! Pamja ishte absolutisht e bukur dhe imazhet përfunduan duke shikuar mahnitëse me dritë kaq të mrekullueshme.

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot
Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Dritë e shkëlqyer e artë për të xhiruar në mbrëmjen e parë


Ajo që është e qeshur është se ajo duket aq e ngrohtë dhe e butë në të shtëna, por në fakt ajo ishte mjaft e ngrirjes, dhe kishte edhe një erë mjaft të egër të ftohtë të ftohtë (nuk kishte makinë era.) Pra, ajo që nuk e shihni është me- midis të shtëna, të mbështjella në pallton, peshqir masiv Mimi Holliday dhe një shall rreth kokës - aq magjepsës ...!

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Mbajtja e ngrohtë në batanije dhe duvets!

Ishim në mëngjes herët në mëngjes dhe fatmirësisht ishte koha e detit, ndërsa po shkonim në bankinë lokale për të hyrë në anijen tonë për ditë! Gjigandi Mimi Holliday qese festimi është gjithçka që ju duhet për një ditë jashtë - ju mund të përshtateni çdo gjë në atje, është praktikisht qese Mary Poppins.

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Ju me të vërtetë mund të përshtateni çdo gjë në çantën e festimit të plazhit!

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Skena të bukura në Cap-Ferrat

Ndërsa udhëtonim në gji, ishte e qartë se nuk do të kishte nevojë për një makinë të erës edhe një herë. Ndërsa ne u kthyem në qoshe, ne përfunduam duke kërkuar era e bukur që përfshiu në hapësirën e disa sekondave.

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot
E frymëzuar dhe interesante!

Balancimi në anën e pasme të një varke, ashtu siç po lëviz, në erë, në një bikini është më sfiduese sesa duket - por duke u rritur në varka të anijeve nga deti në Cornwall kam pasur vetëm disa momente flokësh kur mendova ishte gati të përfundonte në 'pije'. Damaris i pëlqen të të mbajë në gishtat e këmbëve të tua!

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot
Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Argëtim dhe lojëra që shqetësohen në anije!

Dielli doli, ne kishim luajtur muzikë dhe ishte lavdi e nxehtë. Kam marrë përsipër nga kapiten të drejtoj për disa të shtëna, Captain Lu ahoy ... Ju nuk mund të ndihmoni, por keni një boogie pak kur ju jeni të veshur me një Polka Dot Bikini!

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Kapiten Lu Ahoy!

Frymëzimi i Damaris për bikini Riviera Red dhe Bardhë Polka Dot buronte nga kujtimet e nënës së saj të veshur me një ndërsa ajo u rrit. Ajo na tregoi historinë se si ajo gjithmonë kishte menduar se ata ishin aq elegancë, të pabesueshëm dhe portreti që ajo gjithmonë do të dizajnonte një bikini Polka-Dot një ditë. Ndihem me fat që po modeloj rezultatin e përfunduar të një prej dizajneve të mrekullueshëm dhe të gjallë.

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Bikini portreti Polka-Dot


Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Shkundni pendën tuaj të bishtit!

Mbërritja në vendin kryesor për xhirimin atë ditë, nga askund kemi ardhur në ishullin më të mahnitshëm. Krejtësisht i izoluar, ishte sikur dikush ta kishte lënë atë nga qielli. Me rërën e bardhë të ndritshme dhe diellin duke rrahur poshtë, ndërsa hopped off anije tonë ajo ndjehet si menduar ne mund të kemi qenë në Karaibe!

Mimi Holliday

Fetë tona pak të qiellit - ëndërr

Në një ishull të gjithë tuaj është e lehtë për të marrë një pak të ngacmuar dhe ne të gjithë u rrethuar vallëzuar pak si i çmendur - ne nuk mendoj për faktin se nuk ishte sigurisht e bukur tonë fotograf Emma pranishëm, dhe tani ka prova fotografike të atij momenti kur ajo e kapi në kamera!

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Dancing si askush nuk është shikuar!

Pas qetësimit, morëm të punojmë, gjë që rezultoi me disa të shtëna mahnitëse. Çështja e vetme ishte, sepse rëra ishte e bardhë dhe dielli ishte jashtë, ishte aq e ndritshme sa mezi hap sytë! Kuptuar se ishte kaq i ndritshëm dhe se unë mund të shikoja vetëm në kamerë (jo atraktive), ne kërkuam një numërim para çdo portreti të qëlluar, kështu që të gjithë do të thërrisnin "3,2,1 ..." dhe do t'i hapja sytë! Ne morëm të shtëna që na duhej dhe pa djegur retinat e mia - të gjitha në të gjitha shumë të suksesshme!

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Duke punuar shumë

Mbrapa në barkë ne ishim vetëm në kohë, moti ishte kthyer dhe ishte koha për disa të shtëna më shumë para se unë absolutisht ngriu! Numërimi poshtë u përdor përsëri, por këtë herë unë do të bëjë disa jack hedhur dhe pastaj hendek duvet unë u cocooned në!


Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

3, 2, 1 ... shkoni!

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Është e ftohtë në det të hapur!

Mimi Holliday

Kthehu në tokë, u ngrohëm pasi retë kishin rrokullisur me kakao të nxehtë dhe u drejtuan në restorantin e mrekullueshëm të nuhatjes që kishim qëlluar jashtë ditës së mëparshme. Filloi një darkë e përzemërt e ushqimeve të shijshme dhe patate të skuqura, dhe ndoshta një G & T festivale ose dy ...

Mimi Holliday | Rrobë plazhi | Swimwear luksoze. Në jug të Francës Photoshoot

Mimi Holliday

...Punë e kryer. Deri herën tjetër!

A keni lexuar postin tonë të mëparshëm nga aktorja dhe modeli Amber Anderson?

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

7 Comments

 • Gigi

  Unë kam Frances rroba banje dhe i LOVE atë. Është kaq e hijeshuar. (e bën bum im duken fab haha)
  Dashuria këtë post djema, mbajini ata që vijnë x

 • Amelia

  Lulu është kaq mahnitës! Më pëlqen të kem një pasqyrë të vogël në fidanet. Ky post me të vërtetë më bëri të ndihem sikur isha atje. Dua të isha pjesë e ekipit të Mimit!

 • Millie

  Më pëlqen të shihja sa argëtim keni pas skenave në fidanet tuaja!
  Bleva bikini i Rivierës së kuqe me polka-dot dhe unë nuk mund të pres që ta vesh atë gjatë pushimeve të mia!
  Faleminderit Mimi!

 • Emily

  Kjo duket shumë zbavitëse! Ishte një tifoz i tillë i Mimi Holliday bra për agess dhe tani plotësisht i dashur bikinis tuaj! Unë kam boobs të mëdha dhe e gjejnë mjaft të vështirë për të gjetur bikinis që përshtatet mua, por këto janë po aq të mirë sa bra tuaj! Faleminderit yoooou gjueti është e gjatë! Dashuria dashuri dashuri x

 • Olivia

  Pra, cool për të parë se çfarë ndodh prapa skenave! Bleva veshjen me këmishë të bardhë me butonat e bukuroshe kur sapo doli veshja e plazhit dhe e vura gjithë kohën! Më vete, me xhinse, është aq i gjithanshëm :) Faleminderit Mimiiiiii puth puth xxx

 • Neil

  Mund të vij në një tjetër!

 • ROB

  Bleva Frances bikini për gruan time për pushimet tona në Majorca dhe ajo shikoi gruan më elegante në plazh. Faleminderit MiminHolliday. Keep up blogs ata janë të mëdha.

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj