Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Njohja: Comfort Bra

Nëntor 02, 2017

Gjetja e Bra tuaj perfekt nganjëherë mund të duket si një detyrë e pakapërcyeshme. Madhësia mbrapa, madhësia e kupës, madhësia e motrës? I mbushur apo jo i mbushur, i lidhur me kabllo apo jo? Triangle, Push-Up, Ballkon? Ne e kuptojmë se mund të ndihet paksa e habitshme, kur vetëm doni të dini se për kë punoni ju. Pra, gjatë muajve të ardhshëm, ne do të shpjegojmë gjithçka që duhet të dimë për secilën nga stilet tona Bra, kështu që ju mund të bëni zgjedhjen më të mirë për boobet tuaja.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Udhëzues i Bra. | Femrash | Lingerie Designer. | Komfort Bra

Së pari - kjo është Komfort Bra, shitësi më i mirë për më shumë se një dekadë. Dizajner, themelues dhe drejtor kreativ Damaris Evans na tregon pse është një nga stilet e saj të preferuar.

Kur Mimi u lançua në 2003, ne ofrojmë vetëm stile të mbushura. Çdo gjë që unë kam bërë më parë, të gjitha pjesët e punuar me dorë "Damaris" ishin krejtësisht jo të mbushura, copa të shkëlqyera, super mahnitëse, kështu që Mimi fillimisht ishte krijuar për të siguruar atë që 'Damaris' nuk e bëri; Bra, të përditshme, të mbushur me këmishë. Disa sezone në, kam projektuar Comfort Bra, dhe fillimi i saj u prit me sukses të madh - njerëzit do të më thoshin që nga momenti që ata mbanin një nga brinjët e mi, ata e dinin se kurrë nuk do të mbanin ndonjë gjë tjetër.
Si një lover bra pad padded vetë, unë kam një dashuri të veçantë dhe personale për Comfort Bra. Ai siguron sasinë e përkryer të ngritjes dhe kornizon dekolte bukur, dhe ju mund të tregoni sa më shumë ose pak sa ju pëlqen. Ju mund të jeni modest dhe tepër sexy në të njëjtën kohë. Ashensor është delikate, e mahnitshme për mbajtjen e boobs tuaj në pozitë pa gërmoj në ose duke u pakëndshëm ngushtë. Me të vërtetë nuk jeton deri në emrin e saj - është kaq super komode!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Udhëzues i Bra. | Femrash | Lingerie Designer. | Komfort Bra


Pse Bra Comfort është një nga të preferuarat e mia ...
 • Elastikat janë gjithmonë butë
 • Pëlhura underarm nuk prerë në sqetull tuaj (kjo nuk duhet të ndodhë kurrë - dhe kurrë nuk do të në një Bra Mimi)
 • Ne i përshtatemi të gjitha madhësive tona në mënyrë që ata të jenë të kënaqur për të gjithë, jo vetëm për madhësinë e modelit 34B. Unë jam një madhësi 32FF dhe përshtatet test çdo Bra të vetme që ne shesim, për t'u siguruar që i përshtatet kupave më të mëdha aq bukur sa kupat e vogla. Ekipi i Shtabit të Mimit gjithashtu teston rrobat tona për të siguruar që ata të përshtaten në të gjithë tabelën, në çdo madhësi.
 • Shiritat e mëndafshit me brendësi të fortë elastik sigurojnë mbështetje të mahnitshme dhe një ashensor të rehatshëm, madje deri në kupën FF.
 • Ju kurrë nuk do të merrni atë ngushtë, ndjenjë të pakëndshme në gjysmë të rrugës gjatë ditës, duke ëndërruar për shkatërrimin e saj sa më shpejt që të merrni në shtëpi.
 • Unë kam qenë duke projektuar Bra për gati 18 vjet - unë kam veshur (shumë e shumë) çdo gjë në kohën time! Mbaj Bra Comfort Bra, ose një version të saj çdo ditë, kështu që ju e dini se duhet të jetë mirë, sepse standardet e mia janë mjaft të larta!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Udhëzues i Bra. | Femrash | Lingerie Designer. | Komfort Bra

A keni një Bra Mimi Comfort? Do të donim të dinim se çfarë mendoni - na lini një koment më poshtë!

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

11 Comments

 • mbajtës i simonit

  Hi Unë jam një madhësi 32D uk. Unë kam qenë një 36C kur unë u i solli një mim 36C dhe nuk përshtaten mua ishte e vogël. Më pëlqen pushimi i mimit, por unë jam i shqetësuar se nuk do të marr madhësinë e duhur. A mund të më thoni se çfarë është një 32D në Uk thank you

 • Mimi Holliday

  Hi Sarah
  Faleminderit për pyetjen!
  Bra rehati ka vetëm një shtresë dhe kështu kjo vetëm mundëson një sasi të caktuar të mbështetjes, e cila për madhësi më të mëdha kufizon mbështetjen dhe në fund të fundit rehati. Më i madhi që shkojmë është një 30G, 32ff i cili është si 34f dhe 36dd (për dy të fundit, në qoftë se do të përdorni një extender të bras mbrapa). Çfarë madhësie jeni ju ...... si unë do të sugjeroja duke u përpjekur të mami maxi bra që shkon deri në ah ...... bye për tani x

 • Mo Flaxington

  Bra rehati është i mrekullueshëm. Unë kam ato dhe bra bra veshur jastëk dhe kurrë nuk veshin ndonjë gjë tjetër nën rrobat e mia. I kam dashur ato cat sezonin e kaluar. Mund të kemi macet më shumë?

 • Sarah

  Dëshironi bra rehati u ngjit në madhësinë tuaj më të madhe filxhan (hutuar pse ajo nuk ka dhënë nevojën për rehati është e madhe në këtë demografike)

 • Julia

  Sytjena më e mirë ndonjëherë ... gjithçka që blej këto ditë.

 • Arianne

  Unë kurrë nuk kam veshur një Bra Comfort si unë preferoj të mbushur ... por këto duken si ato japin një formë të mirë dhe copëtim! Mund t'i japë një të shkuar dhe të marrë një gjatë shitjes së premten e zezë për të parë se si i përshtatet ... emocionuese!

 • Wendy

  Brava e ngushta e MIJ-it është gjithnjë duhet të ketë sende në veshjet e mia! Duaje!

 • Diana

  Bras më të bukur seksual atje! Kanë qenë të obsesionuar me këto që nga dita 1 !!!

 • Emma

  Motra ime është e fiksuar me Comfort bras - i jap asaj një Mimi Holliday vendosur për Ditëlindjen e saj ndonjëherë vit. Ata janë super praktike, por ajo i do ata për shkak të elementit absolut që do të thotë se ata janë gjithashtu super sassy! Nëse njerëzit nuk e kanë provuar Ngushëllimin ata duhet!

 • Suzy

  I DUA BRAS KOMFORTIN, KUR MIMI PARË E SHKRUAR KËTË SHAPE I PUNOJË TË GJITHË NË TË GJITHË MBLEDHJEN (STUDENTË TË BANKUAR), DHE SI BOGËT E MIA JANË TË RRITUR, DHE MBAJ MBI RRITJEN (NATYRORE) I KEEP BLERJEN MË SHUMË ......

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj