Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Gowns House Halloween nga Sera në dyqan tonë Mimi!

Tetor 28, 2018

Është All Eve Hallows, dhe ne kemi një trajtim në dyqan për ju.

Dyqani i debutimit të Mimit po përgatitet për Halloween në shtëpinë tonë në Primrose Hill me të brendshme të veshura nga Sera, projektuesi i brendshëm mrekullisht i çuditshëm i Evening of London.

Ne do të kemi një hapje të vonë në 31st deri në 8pm për të festuar bashkëpunimin tonë të fundit në dyqan, dhe të gjitha gjërat janë të frikshme. Të gjithë janë të mirëpritur kështu që ju lutemi të vijnë së bashku në dyqan tonë dhe të ketë një sy përreth me një koktej drithërues Jet-Zi ose dy dhe një zile revolucionesh portokalli karamele karamele mbi ne.

Unë jam një praktikant që punon në Mimi Holliday, aktualisht me ekipin për muajin 3. Duke pasur një kohë fantastike duke punuar në zyrën e shtypit, duke rregulluar mallin në faqen tonë të internetit dhe duke u siguruar që dyqani të duket bukur për të gjithë klientët tanë të bukur.

Selia e Mimit më kërkoi të shkruaja blogun tonë të fundit në bashkëpunimin e ngjarjes së Halloween me Sera. Isha shumë i emocionuar të takoja Sera "poetin e brendshëm" dhe të bisedoja me Sera në shtëpinë e saj në Londër. Duke folur të gjitha gjërat dizajn të brendshëm dhe Halloween.

Sera dhe unë mora për të shpenzuar disa ditë së bashku duke marrë dritaren tonë të parë stinor Halloween dhe të brendshme të gatshme për të çojë deri në Halloween në Primrose Hill. Duke luajtur me gowns shtëpi dhe Victoria Grants misterioze spektakolare.

Miqtë e gjata Sera dhe Damaris u takuan përmes një miku të vjetër të ndërsjellë, Cathy Ariza, e cila bën zjarre të mahnitshme, dhe gjithashtu shumë mirë në vënien e njerëzve krijues të një mendjeje të ngjashme.

Gowns ëndërr ekstravagante në pinks qiellor dhe fildishtë mbytur muret dhe dhomën e veshjes. Gowns qymyr druri Jet varur dritare, mbështjellë rreth përcakton magjinë e zezë polka dot gota, përfundoi me Victoria Grants kapele teatrale spektakolare.

Gowns shtëpi e Sera janë projektuar si pjesë arkitektonike për shtëpinë tuaj. Përdoret për të zëvendësuar dyert ose me të vërtetë muret, të gjitha të pezulluara nga tavani. Ata janë projektuar në mënyrë që të mund të jetoni në një hapësirë ​​romantike të lirë. Dora e bërë duke përdorur muslin aplikuar me dantella të vjela, dhe dorë të lyer me specifikimet e konsumatorit. Ata janë mistikë bohemë, të personifikuar.

Halloween me Sera
Shkuarja poshtë në kullën e zezë ...

Kur intervistoja në shtëpinë e bukur të Sera, unë isha në gjendje të takoja Sestër Moja, të ndara Sera dhe Sestra, ku në një mbledhje brainstorming. Sestra në të vërtetë harton dhe bën gowns shtëpi me Sera dhe bën veshje me muslins bukur dhe laces që janë përdorur në gowns shtëpi.


Cili është emri juaj p *** yll? (Emri i kafshës tuaj të parë ndonjëherë dhe emri i nënës suaj).
Hector Green

Çfarë aftësish keni, që shumë njerëz nuk e dinë?
Unë e di se si të krijoj një dhomë, ose një zonë të duket shumë romantike dhe të ketë një atmosferë joshëse. Elementet kyçe janë ndriçimi duhet të jetë i ulët, pothuajse i errët, pastaj shtoni vetëm dritën e qiri, këto janë në të vërtetë shumë të ndritshme kur hiqni tërë dritën tjetër. Ju duhet të keni muzikë të butë në heshtje duke luajtur në sfond. Ju DUHET të keni vajra që digjen, aromaterapia është shumë e rëndësishme për këtë - dhe një grua që ecën rreth Mimi Holliday të brendshme femrash dhe këmbë.

Cila është fjala juaj e preferuar?
WILD

Mbaro këtë fjali: Dëshiroj që të kisha ...
Do të doja të kisha më shumë durim.

Nëse mund të kaloni një orë me të kaluarën ose të tashmen, kush do të ishte ai
Harrold Pinter Playwright - Unë vetëm mendoj se ai është një dramaturg mahnitës, dhe vetëm kaq interesant dhe soo burrëror ...

Thong apo knicker, ose asnjë?
Definitivisht një kordon! Kjo është ajo që blej nga Mimi.

Flokët apo përbëjnë?I
Nuk më pëlqen veshja e ndonjë make-up gjatë ditës, më pëlqen të jem e natyrshme. Por në mbrëmje nëse po shkoj jashtë, unë glam myself up dhe të bëjë të dyja flokët dhe make-up.

Kur them Mimi Holliday - Damaris të brendshme femrash çfarë është gjëja e parë që vjen në mendje?
Për Mimi Holliday - është Billie Holliday - gjithmonë mendova se e kishte shtrembëruar atë për ta bërë atë Mimi. Por kur është fjala për Damaris, ajo ka qenë gjithmonë nëngamene ultra femërore dhe të bukura. I përdorur për të ata në dyqan tim dhe përdorur për të shitur ato me të vërtetë mirë.

Cila është këshilla më e mirë që ju është dhënë ndonjëherë?
Këshilla ime më e mirë është - gjithmonë kini kujdes se kush vendos të keni fëmijë. Ju me të vërtetë duhet të vendosni kokën tuaj mbi zemrën tuaj, kur bëhet fjalë për zgjedhje afatgjata. Gjithmonë kam bërë gjithçka dhe nuk kam menduar për të. Por unë mendoj se zgjedhja juaj në partner është shumë e rëndësishme.

Ku është vendi juaj i preferuar?
Vendi im i preferuar është në të vërtetë një ëndërr që kisha dikur - shpresoj që të llogaritet - isha me një mik dhe ishim në një anije kozmike dhe kur arriti në këtë planet të mrekullueshëm, ishte si utopia. Ishte si një epokë akulli, ishte një bollëk i bardhë dhe bora, me rrezet e diellit të nxehtë. Ishte e pafundme. Ne vazhduam si bikes me dëborë dhe kur udhëtonim përreth, të gjitha llojet e luleve dhe bimëve po dilnin rreth nesh. Ishte mahnitëse.

Cila është gjëja më e keqe që keni bërë ndonjëherë dhe e keni marrë me vete?
Shumë keq për të përmendur - definitivisht ka shumë për të thënë.

Një libër duhet të jeni gati para se të vdisni?
Madame Bovary

Në çka fle?
Jo një thurje

Kush është projektuesi juaj i preferuar?
Sestra Moja - Përveç kësaj unë vetëm veshin rroba të cilësisë së mirë dhe të tregut, më pëlqen me atë që vura.

Kate Middleton apo Meghan Markle?
Të dyja - Të dy janë të shkëlqyeshëm, ato janë kaq të ndryshme.

Cila është pjesa juaj e preferuar nga koleksioni ynë?
Gjërat e egra - Leopardi Natyral është favorite, por i dua të gjitha ngjyrat e tjera

Çfarë keni ëndërruar për natën e kaluar
Kam ëndërruar se isha me Harold Pinter, shkova në mbrëmjen e tij të luajtur - Moonlight.

Fjala e fundit
Gjithmonë kam nevojë që të ketë hapësirën time dhe të bëj një hapësirë ​​time nga kur isha një vajzë e re në shtëpi. Unë ende e bëj tani, për shembull, nëse jam në një hotel, marr me vete një qese të vogël me shall në atë për të vënë mbi hije llambat, për të bërë vendin tim për një kohë. Vajza ime Anoushka Florence drejton një komunitet të quajtur "The Goddess Space"; ku ata kanë qarqe femrash, nganjëherë në studio. Bëhet fjalë për meditim - që është shumë popullor për momentin. Sjellin energji të mirë në një mjedis, dhe duke i dhënë kohë përsëri vetes, gjë që është shumë e rëndësishme. Për të krijuar praktika shëruese dhe një mjedis të bukur.

Kontakt Sera:
Celulari: 07977534115
Web: www.seraoflondon.com

Instagram: @SeraofLondon @serasestra

Kontaktoni me Victoria:
Telefoni: 02072211395
Celulari: 07775755969
Email: info@victoriagrant.co.uk
Web: www.victoriagrant.co.uk

Instagram: @Viktoriagrant

Cathy Ariza

Instagram: @ bddesigns


Shumë dashuri Becky xx

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

1 Comment

  • Florianne

    Wow I love this blog! Unë kam qenë pas intoriora Sera's për vite me rradhë. Një bashkëpunim i tillë i mrekullueshëm.

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj