Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Bërë nga ... Mimi Holliday

Korrik 06, 2017

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

Ekipi i Mimit në Shangai

Nga Udhëheqësi ynë i Prodhimit, Aisling Griffin.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

Z Zhu, pronari i Atelierit, dhe I.

Imagjinoni një veshje si një gjë e gjallë, diçka që ka një udhëtim; ajo buron nga asgjë, dhe me një zhurmë të madhe dhe evolucion, ajo papritmas shndërrohet në një palë çizme të çuditshme.

Ashtu si çdo krijim tjetër, një pjesë e brendshme femrash ka një fillim dhe ndërmerr një udhëtim para se të dorëzohet në mënyrë delikate për të jetuar në sallonet e një pluhuri në banesën e tyre të qytetit parizian. Prapa çdo çifti të madh të mbathjeve është një Designer; një Drejtor Kreativ dhe një ekip Prodhimi që bën ëndrrat tuaja imagjinare të bëhen të vërteta.

Këtu në Mimi Holliday, kam privilegjin të punoj me një nga ata mendimtarë të mëdhenj dhe me dizajnerë të pasionuar, Damaris Evans. Të punosh në anën e prodhimit është gjithmonë një partneritet i dilemave, kreativitetit dhe vështirësive logjistike. Fjalët që nganjëherë duken në kundërshtime të mëdha me natyrën e bukur të mëndafshit të mirë dhe dantëzës franceze, por historia e çdo veshjeje është gjithmonë një punë e dashurisë dhe një herë e veshur çdo element mund të gjurmohet mbrapsht nëpër kontinente dhe përmes kohës.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash
Majtas: Mirupafshim para aeroportit me Kitty, vajza e Damaris. Djathtas: Antics i parë natën në një parti Chanel para fillimit të punës.

Kur fillova të punoja në Mimi Holliday, gjëja e parë që vura re ishte marrëdhënia unike që kishte markë me Atelierin tonë. Një partneritet i rrallë dhe një që më parë nuk isha në karrierën time, një atelie kushtuar plotësisht Damaris, i cili kishte punuar me ta për vitet e kaluara 15. Një marrëdhënie simbiotike në të cilën kanalet e zakonshme të prodhimit që unë isha i përgatitur mirë në të nevojshme, duhej të ndryshoheshin dhe të kalonin për t'u përshtatur me atë që tashmë ishte një partneritet i paprekshëm.

Damaris foli për mënyrën se si ajo filloi të punojë me z. Zhu dhe Margot Chow, tashmë të famshme gjatë lartësive të markës së saj demi-couture 'Damaris'. Jo çuditërisht ata morën në botën e Damaris dhe e kryenin biznesin e tyre brenda një viti të takimit. Duke pasur besim të plotë në shkëlqimin e dizajnit dhe ekscentricitetit të krijuesit, ishte një aleancë që nuk do të pendoheshin.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash
Në Ditën e shtypit Mimi në Hotel Peninsula Shanghai; Damaris, z. Zhu & Margot.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Lingerie Designer. | Dita e shtypitShampanjë mëngjes nga dhoma e kopshtit tonë me një pamje. Dita e shtypit fillon!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash
Atelier Menaxher Margot në Hotel Peninsula Shanghai.

Një nga marrëdhëniet më të suksesshme të punës është ndërmjet menaxherit të atelier Margot dhe Damaris, midis tyre ata kanë zhvilluar mënyra telepatike për të kuptuar njëri-tjetrin dhe kam dëshmuar se idetë e reja vijnë me shpejtësi që unë kurrë nuk mendova të jetë e mundur. Komunikimi në të gjitha orët e natës për të siguruar që asnjë detaj nuk ka humbur, erdha menjëherë të mësoj se ky atelier i mrekullueshëm në Shangai ishte në zemër të botës së Mimit.


Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash
Margot & Damaris në qytetin ZHUJAJIAO të ujit jashtë Shangait.


Brenda pak muajsh nga fillimi im, rrotat ishin tashmë në lëvizje për mbledhjen e ardhshme. Duke qenë pjesë e procesit të dizajnimit, kisha kënaqësinë të përgatitja mbledhjen e sezonit të ri nga një banesë e mrekullueshme, e pabanuar e kodrës së Primrose, e cila dikur ishte zënë nga një shkrimtar dhe artist. Ne i mbuluam muret me imazhe dhe vendosëm të gjitha lidhjet, formën dhe frymëzimin për koleksionin e ri. Dritaret qiellore të gjirit ndezën në dritë dhe pamje të përditshme të kopshtit të gjallë, bohem, që na ktheu tek ne përmes dritareve.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrashHapësirë ​​kreative; studio tonë Design, duke u përgatitur për Shangai.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash
Pamja nga dritaret e gjirit në studion tonë Design.

Kjo do të ishte mbledhja ime e parë me Damaris. Procesi i dizajnimit për të nuk ishte asnjëherë një ide por në vend të kësaj një numër i fragmenteve që kënaqeshin me njëri-tjetrin me surpriza. Ndërsa filluam të zgjedhim thurje nga mullinj të ndryshëm dhe të zhvillohemi me qëndisje të reja të mprehtë, mësova se çfarë e bëri Mimin aq të ndryshëm. Ishte thjesht mënyra se si Damaris shikonte gjërat, ajo që nuk mund të bëhet duhet të bëhet dhe kur ngacmohet nga diçka e re, mendja e saj tashmë kishte filluar të ridizajnonte potencialin e saj. Dizajni ishte i paparashikueshëm, kreativisht i përplasur dhe inovativ.

Fast-forward disa javë më vonë, duke xhiruar valixhet 9 në Gatwick Terminal 3, Damaris dhe unë mbërritëm në rri kot Retro të Virgin Atlantic, të gatshëm për të mbushur me gëzim thurjet tona të punës me disa Cosmopolitans pacipë: Ding Dong, "Thirrja e fundit për zonjën Evans dhe zonjën Griffin " ... Mirë, ndoshta më shumë se disa!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Lingerie Designer. | Virgin Atlantic | Klasi i biznesitCosmopolitans në Retro Retro Virgin Atlantic Class Upper Lounge.

12 orë më vonë dhe një udhëtim çlodhës, megjithëse udhëtim i shkëlqyeshëm, ne thamë "Ni Hao " në botën lindore dhe e përzieu rrugën tonë në një taksi që nisi për në Shangai. Ndërsa kaluam pranë ndërtesave spektakolare, arritëm në shtëpinë tonë të sapo adoptuar nga shtëpia për dy javët e ardhshme: Gadishulli i paimitueshëm.
"Mirë se vini në shtëpi zonjën Evans dhe mirëpresim znj. Griffin, ne jemi të kënaqur që ju keni qëndruar me ne ...."
Pas një fluturimi 12 orë kështu jemi ne!

Dy kupa me Laksa më vonë dhe një keqpërdorim i shkopinjve në emrin tim, ne goditëm terrenin. Duke e kthyer mbrapsht nëpër trafikun aktiv në rrugën e famshme Long Wu, shpejt ne shkallë të qytetit dhe udhëtim excitedly drejt atelier ku ne jemi të përshëndetur nga fytyrat e qeshur e Margot dhe Z Zhu.

Drejt për biznesin

Kalojmë ditët e ardhshme të 12 duke zhvilluar gamën duke përdorur lidhjet dhe ngjyrat që kemi zgjedhur, përzierjen dhe përputhjen, duke krijuar sfida të reja për rrobaqepësit dhe hapësit e mrekullueshëm. Shkëlqimi i të qënit në Atelier dhe krijimi i copave kaq të vegjël, por të bukur, do të thotë se idetë realizohen menjëherë dhe koleksioni zhvillohet dhe transformohet në mënyrë organike.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Lingerie Designer. | Fabrics

Majtas: Bërja e koleksionit Huckleberry. Djathtas: E famshme, më e shitur Bisou Bisou dantella në gjelbër të freskët nenexhik.


Nuk ka rregulla në Mimi dhe natyra artistike e Damaris sheh një koleksion të madh që zakonisht do të formohej nga ekipet e projektuesve të vendosur së bashku si magjia. Me kalimin e ditëve nga redaktimi është po aq e rëndësishme sa ajo që qëndron, varet çdo stil lart në linjën tonë Mimi që kalon nëpër katin e Atelierit duke parë formën e grumbullimit para syve tanë.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash


I rrethuar nga lidhëse dhe trims mrekullueshme, kalojmë njëra-tjetrën duke vrapuar dhe copëtuar pëlhura, duke gjetur ngjyra dhe lidhëse në mes të dhomës së pëlhurave. Bukuria e të pasurit të atelierit tonë vetjak do të thotë që gurët e vjetër kurrë nuk humbasin, thesaret e reja gjenden në mes të çmendurisë dhe ashtu si një histori e re shpaloset.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Lingerie Designer. | projektues

Një arkiv i temave që tregojnë dashurinë e Mimit për ngjyrën. Është e mahnitshme të mendohet se gjatë viteve të kaluara të 15-it, secila nga këto temat ka thurur së bashku disa nga koleksionet më ikonike të Mimit.

Pas dy javësh gjuha nuk është më pengesë dhe shumë biseda të rëndësishme angleze e kineze ndjekin aty ku unë shikoj me frikë pasi Damaris komunikon idetë vetëm me gjuhën e shenjave dhe lëvizjet vetullore. Përderisa kjo është kënaqësi për të parë, kjo është kryesisht testament i dorëshkrimit të natyrshëm që është natyra e dytë për të gjithë rrobaqepësit dhe prerësit Mimi, përfundimi i couture dhe cilësia e bërë në të brendshme femrash ishte diçka që nuk e kisha parë askund tjetër në industri.

Ndiqen betejat animuese, kreative dhe në pëlhjet e njëmbëdhjetë të orëve arrijnë përmes derës; në modën e vërtetë Mimi, fundi i shëmtuar bëhet lidhja e çuditshme dhe eklektike e koleksionit.

Bërë në Kinë përmes 'qelqit tonë në kërkim' na ka treguar përkushtimin dhe besnikërinë e pakrahasueshme që mund të vijnë nga kjo kulturë e mrekullueshme. Në Mimi ne jemi kaq krenarë për të punuar me ndoshta atelier më të mirë të brendshme në botë. Për vitet e kaluara 15 me vetëm njerëzit 45, Atelier tonë i është kushtuar krijimit të një produkti couture që ka kufij të pakufishëm, duke punuar pa ndërprerje për të siguruar që imagjinata e krijuesit është aktualizuar.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

E majta: Mbrëmja e plotë e hënës në Bund të famshme të Shangait, vallëzimi në shi me z. Zhu & Margot. Djathtas: Louisa dhe Z Zhu gara nëpër rrugët e pasme të qytetit ZHUJAJIAO ujit.

Pasi kemi thënë lamtumirat tona në Atelier, kalojmë ditën e fundit nga pishina, me zërin e qetë të ujit nga ana jonë për të distiluar tyfinin e dizajnit të ditëve të mëparshme. Margot takohet me ne dhe ne kalojmë nëpër mbledhjen në detaje duke shtuar prekjet përfundimtare për të krijuar versionin më të mirë për ekipin tonë të shitjes.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Lingerie Designer. | Gadishulli | Kinë

Louisa dhe Margot nga pishina në The Peninsula Hotel, Shanghai.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Lingerie Designer. | Gadishulli | Kinë

Pishina në The Peninsula Hotel, Shanghai. Swims në mëngjes herët në pishinë zgjojnë kreativitetin tonë.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Lingerie Designer. | Gadishulli | Kinë

Dita e fundit, duke i dhënë prekjes përfundimtare mbledhjes.

Koha jonë në Shangai kalon si një gjilpërë shigjetë përmes pëlhurave; dhe eksitim tonë shpejt u takua me parashikimin e punës përpara. Fazat e ardhshme të prodhimit dhe të shitjes vazhdojnë për disa muaj për të siguruar që krijimet e bukura të zhvilluara gjatë 'Big Bangit' kalojnë me kujdes nëpërmjet evolucionit të tyre në katin e dyqanit.

Kështu që herën tjetër kur lidhni thurësit tuaj me hark dhe shikoni përsëri në pasqyrë për të parë atë surprizë të pacipë, mendoni për dashurinë dhe punën e vështirë të ekipit Mimi që i krijoi një vit më parë.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Lingerie Designer. | Shanghai | Kina | projektues

Argëtim me ekipin Mimi!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Shanghai | Dizajn femrash

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

2 Comments

  • Lulekuqe

    Pajtohem plotësisht me ju Jennifer, aq freskuese dhe e mirë për të marrë fjalën se 'Made in China' nuk duhet të ketë konotacione negative. Ju djema keni një marrëdhënie të shkëlqyeshme me atelistin tuaj.

    Dashuri se si duart mbi ju djema janë me dizajnin dhe prodhimin tuaj - nuk është çudi që lidhja juaj e brave është kaq e mirë; )

  • Jennifer

    Është kaq e këndshme për të parë një marrëdhënie të madhe pune mes jush dhe fabrikës suaj. Fraza "Made in China" merr një përfaqësues të keq dhe unë mendoj se është krejtësisht e pajustifikuar! Kjo është provë se Lindja e Mesme nuk është vetëm e mbushur me prodhim masiv dhe se marrëdhëniet e mira të punës janë çelësi i suksesit. E bere Mimi - Nuk mendoj se shumë kompani do të rrezikojnë të bëjnë një blog të tillë në thellësi rreth prodhimit jashtë shtetit por transparenca juaj është freskuese. Dhe fotot janë vetëm x bukur

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj