Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Mimi çmenduri për të Kiki qetë

Jan 13, 2019

Dy vjet më parë ishte një pikë kthese e veçantë për ekipin Mimi. Ne zbuluam Kiki, një magjistar yoga magjistar meditues.

Mimi Holliday HQ është nestled në zemër të Primrose Hill, ekipi është i mbuluar në pjesën e prapme të dyqanit tonë të debutimit. Kam takuar Kiki personalisht si vajzat tona ishin në çerdhe së bashku. Kam dëgjuar se ajo kishte një studio private të yoga, e quajtur me të vërtetë 'Primrose Hill Yoga'. Klasat e saj ishin për deri në pesë persona.

Yoga është diçka që unë kam provuar rreth njëzet herë gjatë viteve 20 dhe, ndihem e tmerrshme të them që thjesht nuk më pëlqen. Unë vazhdova të përpiqesha të kthehesha prapa, por thjesht nuk më kërkuan me mua. Klasat e grumbulluara në studiot e zgjuara, me fonde që mbërrijnë prapa dhe kthehen në fytyrë, mund të kenë shtrirë ligamentet e mia dhe të shtrëngojnë disa stres, por ajo ishte në fakt e rraskapitur emocionalisht, sesa medituese dhe relaksuese.

Sidoqoftë, ajo që dija për Kiki në këtë kohë, ishte prania e saj jashtëzakonisht e qetë, magjike dhe e afrueshme, një ndjenjë e keqe e humorit dhe buzëqeshje rrezatuese. Kjo më la ndjenjën se do të doja të provoja një klasë, me ekipin tim nga Mimi. Ndoshta një pjesë e kësaj magjike do të dilte për ne.

Ne zgjodhëm të mërkurën në mesditë. Zyra e Mimit është shumë e zënë, gratë 12 dhe një njeri që drejton detyrat e tyre dhe menaxhimin e afateve të tyre, gjithnjë nënkuptonte që Kiki po na priste - një tipar i tmerrshëm, por duhet të kërkoj falje tani. Çdo javë, ne do të mbërrinim duke shpërthyer me energji të ndrydhur dhe do të thoshin thjesht për rreth 20 minuta ... derisa Kiki të thoshte: 'Ok. Zonja, shtrihuni '. Dhe pastaj filluam.

Gjatë atyre frymëmarrjeve të para Kiki do të na udhëzonte në një shtet të kapur, pothuajse menjëherë. Ne tani mund të frymë, ngadalë ... ne me zë të lartë veten për frymë.

Ky mësim i ushqyer të gjitha forcat dhe dobësitë tona me një mesazh të fuqishëm në të cilin na mundësoi të jemi çdo nivel, ta përqafojmë atë dhe ta shijojmë atë. Energjike ose meditimi, të gjitha ose të dyja. Klasa e saj nuk ka një rutinë të caktuar, për fat të mirë, pasi kjo nuk do të kishte punuar për mua. Më pëlqen të mbaj guessing, për t'u mbajtur në gishtat e mi, fjalë për fjalë. Më pëlqen dhe lulëzoj në variacion në sport, dhe dashuria për t'u shtyrë mendërisht dhe emocionalisht.

Ekipi në Mimi i ka dashur klasat tona speciale me Kikun dhe e di se ka punuar, jo vetëm për lëvizjet e trupit pasi kjo është fizike, por kohët e fundit kam pasur dy MRI në vazhdim dhe në mënyrë të mahnitshme, meditoja rrugën time përmes minutave 45. Është një dhuratë e mrekullueshme për të mësuar vetë kontrollin e dikujt, pa e kuptuar se po u mësohet atyre.

INTERVISTA

Cili është emri yt i yllit y ***? (Emri i parë i juaj ndonjëherë i përkëdhelur dhe emri i vajzërisë së nënës tuaj.)
Moo Rosenius

Çfarë aftësish keni, që shumë njerëz nuk e dinë?
Unë jam shumë i mirë në banjot tejmbushur.

Cila është fjala juaj e preferuar?
Lumturi

Nëse nuk ishit të trajnuar si Dr, çfarë karriere do të kishit zgjedhur?
Unë do të kisha punuar në Greenpeace

Mbaro këtë fjali: Dëshiroj që të kisha ...
Shumë fëmijë.

Nëse mund të kaloni një orë me të gjithë të kaluarën apo të pranishmit, kush do të ishte ai?
Mamaja ime, ajo vdiq në moshën 5 vite më parë dhe unë ende mendoj për të çdo ditë.

Çfarë keni ëndërruar për ëndërr?
Kthehuni në këtë ....

Thum ose thur, apo jo?
Thong gjatë yoga dhe pjesa tjetër e kohës, çdo gjë shkon!

Momenti më me ndikim në karrierën tuaj deri më tani?
Ndërsa një doktor i ri, unë kam qenë me fat për t'u takuar dhe për të punuar me profesorin Andrew Shennan, një pionier në mbështetjen e grave që shkojnë në punë në fillim. Ai ishte tepër i përulur dhe tepër empatik.

Çfarë është luksoze?
Duke pasur kohë për t'u ulur rreth tryezës me të gjithë familjen time, duke qeshur dhe duke qenë së bashku. Jeta mund të jetë kaq e zënë, por këto momente janë një luks.

Cila është këshilla më e mirë që ju është dhënë ndonjëherë?
Shkova në një manastir katolik dhe motra Goddard na këshilloi të mos shkruanim ndonjë gjë të pakëndshme për këdo.

Ku është vendi juaj i preferuar?
Suedi.

Cili është kënaqësia juaj fajtore?
Nuk ndihem fajtor për ndonjë gjë që bëj.

Cila është gjëja më e keqe që keni bërë ndonjëherë dhe e keni marrë me vete?
Unë nuk jam shumë keq.

Një libër duhet të jeni gati para se të vdisni?
Lufta dhe Paqja - Tolstoj.

Komentet përfundimtare ....?
I dua Damaris dhe familjen e saj.

Faleminderit Kiki, nga të gjithë ne në Mimi.
Kontaktoni:
Dr Kiki Morris, shkollim privat, Primrose Hill London, NW1

www.primrosehillyoga.com

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

2 Comments

  • Allasha Robinson

    Ekipi MiMi, më pëlqen ajo që shoh. Faleminderit për të bërë faqen tuaj të disponueshme. Nga Rruga Unë do të jenë të interesuar në redaktimin e artikujve tuaj dhe site në mënyrë që të ndihmojë gjërat duken dhe të drejtuar edhe më të duhur. Normat e mia janë konkurruese dhe unë jam i madh në atë që Perëndia më lejon të bëj: Editing. Më thuaj kur je gati. Unë i ndihmoj njerëzit dhe organizatat të shkëlqejnë. Paqe gjithmonë!

    Alaysha

  • Sandra P

    Pajtohem plotësisht, e gjej si një fillestar yoga se klasat e grupeve të mëdha janë shumë të vëmendshme dhe unë do të doja të mësoja të meditoj.

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj