Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Silueta e Mimi Core Bra nga The Lingerie Journal

Qershor 15, 2018

Mimi Holliday Designer Luksoze Lingerie

From bralettes për të nxitur ups zbukuruar me dantella qerpik, rrjetë absolut, ngjyra të tensionit të lartë, zemrat qëndisura dhe mjellmat ... bras në universin Mimi Holliday janë po aq të larmishme, eklektike dhe të bukura sa gratë që i veshin ato.

Designer dhe themelues i markës, Damaris Evans, siguroi që lidhjet e saj të ndanin dy cilësi në të gjithë tabelën: përshtatje dhe rehati. Këtë muaj, Damaris u ul me revistën e brendshme femrash për të na ecur nëpër siluetat e markës së saj kryesore të markës.

Secili prej këtyre stileve është hartuar me profesionalizëm për të siguruar një formë të veçantë dhe plotëson nevojat e klientit dhe kërkesat mbështetëse që vërtetojnë se pa marrë parasysh se çfarë dëshironi, Mimi Holliday ka një sytjena për ju!

TRIANGLE BRAS

Mimi Holliday Triangle Bras - Dizajn luksoze femrash

Vera është sezoni i bralettes! Mimi Holliday festohet për Triangle Bra të rehatshëm dhe sexy që ofrojnë një formë më të relaksuar për stinët e ngrohta. "Ka disa ndryshime në trekëndëshin tonë Bra; të këqijat që mbërthehen në front, ato me një dantë delikate që ngrihen deri në shpatull; gota me shije të hollë dhe ato me nëntokë që e mbyllin trupin ", thotë kompania. Damaris rekomandon që të provojnë Pina Colada D'ose Triangle Bra ose Chi Chi Bleu Triangle Bra.

Mimi Holliday shpesh mendohet si një markë për të goditurat e vogla. Damaris shpjegon, "Ne kemi shumë ndjekës për madhësitë 34B dhe 32C, megjithatë, ne krijojmë bra të modës së lartë për madhësi deri në një kupë GG. Unë e kuptoj prerjen e modelit, si dhe dizajnin, që do të thotë që ne mund të krijojmë të brendshme femrash që i përshtatet shumë të gjithëve ". Projektuesi i lingerie vazhdon:" Fit është pjesë përbërëse e Mimi Holliday. Arsyeja pse ne jemi një numër një është se formula jonë funksionon vetëm! Funksioni, përshtatja dhe moda të gjitha mbështjellë në një markë të bukur! "

Kënaqësi BRAS

Mimi Holliday Comfort Bras - Dizajn luksoze femrash

Një stil stili që punon për bustet më të mëdha nga Mimi Holliday është Comfort Bra. Stili ka qenë një shitës më i mirë ndërkombëtar për më shumë se dhjetë vjet dhe nuk është çudi. "Nga një 28B në një 40E dhe deri në një GG në mes, kjo sytjena është një biznes serioz në mënyrën më delikate të bukur, sexy, të harlisur, çdo gjë që është e mundur," thotë Damaris. "Projektuar për të përshtatur si është e rregulluar, Bra Mimi Holliday Comfort është një pjesë, filxhan darted hartuar nga dantella dhe mëndafshi të pastër. Plotësisht mbështetëse dhe duke ofruar ngritje të butë dhe copëzim natyral, gjiri është i mbështjellë dhe i rehatshëm në filxhanin gjysmë të thjeshtë. "I gatshëm për të marrë komod? Bra Beau Daiquiri Comfort nga SS18 do të vjedhin zemrën tuaj!

PUSHED PUSH-UP BRAS

Mimi Holliday Padded Push-Up Bras - Designer Luksoze Lingerie

Duke kërkuar për një nxitje? Mimi Holliday gjithashtu ofron mundësi të mbushura me Bra-Padded-Push Up Bra. Mbushja në këtë pjesë është rreth 1cm me vlerë pambuku natyral, kështu që do të zbutet pa shtuar në mënyrë dramatike siluetin tuaj. Ajo gjithashtu përmban një rënie të thellë, e cila ekspozon më shumë dekolte se gota të tjera. Ky stil stili është perfekt i të gjitha madhësive dhe është projektuar për të parandaluar derdhjen mbi kupat.

MAXI BRAS

Mimi Holliday Kupa e Madhe Maxi Bras - Lingerie me dizajn luksoz

Ndonjëherë më shumë është më shumë, sidomos me sytjena Maxi Mimi Holliday. Brava Maxi është e vërtetë me emrin e saj dhe siguron "... mbështetje maksimale, rehati maksimale dhe joshje maksimale", thotë Damaris. Për të përsosur për bustin më të plotë, breza maxi përmban shiritat e butë të mëndafshit të gjërë, një dizajn me tri pllaka, mbyllje ekstra goditje në pjesën e prapme dhe më të mirën e të gjitha dantellave të energjisë të ndërtuara në dizajnet mëndafshi të pastërta të Mimi Holliday. Këtë sezon, ju mund të shndritni sirtarin tuaj të brendshme me Coco Loco Maxi Bra, tani në dispozicion në një kombinim me ngjyra të tensionit të lartë të aqua elektrike dhe fuchsia.

Këto janë vetëm disa nga opsionet e shkëlqyeshëm të formës së sytjena nga Mimi Holliday. Ata kanë shumë opsione të tjera të stilit emocionues duke përfshirë formën klasike të ballës Ballore dhe Bra dhe Bra mbështetës të tyre të bukur dhe përkrahës. Mimi Holliday vazhdon të sundojë universin e të brendshmes me fokusin e saj në përshtatje dhe modë dhe nuk mund të presim që të shohim se çfarë stilesh dhe risive do të sjellë kjo markë britanike në të ardhmen!

nga Rachel O'Donnell në thelingeriejournal.com

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

1 Comment

  • Diana

    My favorite është bra rehati, pasi kam provuar këtë stil unë nuk kam blerë asgjë, por Mimi për moshat. Është me të vërtetë sytjena më e mirë që kam pasur ndonjëherë dhe ngjyra të tilla të bukura këtë verë ... nuk mund të presim që të shohim disa koleksione të reja kur janë në? 😍

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj