Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Fushata AW17 nga Fotografja Emma Sweeney

Korrik 20, 2017

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | BTS | Dizajn femrash

Tradicionalisht, Damaris & Unë kam qëlluar fushatat Mimi Holliday & Damaris kundër një sfondi të bardhë në një mjedis studio. Në të kaluarën, ne filluam me ndryshimin e saj dhe duke përdorur një vend, por thjesht nuk kishte ardhur në realizim. Ne shpesh do të punonim me Fantastikën Props Stilistin Anna Siberia, e cila solli magjinë e saj në studio dhe deri më tani, kishte punuar shumë mirë.

Në mes të tetorit të vitit të kaluar, kam marrë një telefonatë nga Sarah Jenkins, Mimi Holliday's fantastike PR / Producer në atë kohë, duke pyetur nëse mund të shkoj në Paris në nëntor.
"E di që është minuta e fundit", tha ajo.
"Është për të xhiruar Fushatën AW17, kemi vendosur të shkojmë për të dhe të xhiruar në vend, do të jetë e mrekullueshme! Unë kam një vend të mirë në mendje. "
"Oh Wow," u përgjigja unë.
"Natyrisht, unë jam i sigurt se mund ta bëjë atë punë, unë do të kontrolloj datat, por unë do të duan të bëjnë atë! Sa emocionuese, Paris, e dua Parisin! "
Sarah tha se do të ishte në kontakt dhe se ata shpresonin ta organizonin atë sa më shpejt që të ishte e mundur. Nja dy ditë më vonë, e-mail im pinged dhe atje në kutinë time ishte një foto e kabinës më të bukura, idilike pyjore unë do të shihet ndonjëherë. Tai email ishte nga Damaris. "Çfarë mendoni ju ?! A nuk është qiellore? Norvegji, jo Paris! "
"Absolutisht!" Unë u përgjigja, "Ajo duket mahnitëse, por Norvegjia në nëntor për të brendshme femrash ?! Err, a nuk do të jetë shumë e ftohtë? Dhe errësirë? "
"Noooo, do të jetë qielli!" Damaris më siguroi.
"Është kaq e bukur, unë kam rënë në dashuri me kabinën".

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrashKabineti ynë tradicionale norvegjeze në pyll.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrashKthehu te bazat: brenda kabinës.

OK, pse jo ?! Unë kurrë nuk do të isha në Norvegji, dëgjoja dritën dhe peizazhet ishin të pabesueshme dhe nëse mund ta bënim të mirë, fotografitë do të ishin të mrekullueshme. Sarah & I vendosur për të filluar për të parë nëse ne mund të marrë rrota në lëvizje për të marrë një ekip në Norvegji në kohë dhe me buxhet. U vendos që ne do të mbanim ekipin e vogël dhe Damaris me të vërtetë donte një model i cili ishte shumë i bukur natyral, me një ndjenjë pak skandinale ndaj saj.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Moodboard | Dizajn femrash

Frymëzimi origjinal bordi humor për xhirimin.

Kam pasur një pasqyrë të qartë në mendjen time të vajzës së duhur dhe u vendos që nëse e gjetëm, do të shkonim pa dikush për të bërë flokë dhe make-up; modeli do ta bënte këtë vetë dhe, në vend që të qenët thjesht për buxhet, ishte edhe për vajzën që ishte 'e vërtetë'. Damaris dhe unë të dy kemi rënë dakord gjithmonë që shpesh, mbi gratë, për gratë, nuk është diçka me të cilën mund të lidhemi. Pra, filluam kërkimin për vajzën tonë Norvegjeze Mimi!

Në fund të tetorit, Sarah filloi të hedh modelin. Është me të vërtetë e rëndësishme të takoni personalisht zonjat për të parë se si i përshtaten të brendshme, por edhe për shkak se do të jeni larg si një ekip për një periudhë kohe, duke fjetur, duke ngrënë dhe duke punuar së bashku, kështu që doni të dini që të gjithë do të merrni në! Është ndoshta gjëja më jetike për mua të di që mund të ketë një qesh me modelin që po fotografoj. Nuk funksionon gjithmonë kështu, por ju me siguri merrni fotografi më të mira nëse ka një marrëdhënie të mirë atje. Kam marrë një nga WhatsApp Sarah në fund të hedhjes me fotot e një modeli bjonde përballë elfinit të quajtur Alice Topps. Ajo pajisur të brendshme femrash të përkryer dhe kishte atë sy pak skandinave ne ishim pas. Pas shikimit të Alice, xhirimi filloi të binte në vend në kokën time - unë vetëm shpresoja se ajo ishte e lirë në datat që donim të shkonim!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash

Kallëp modelin tonë mrekullueshëm Alice.

Pas shumë mbrapa dhe me radhë me planifikimin, doli që kabinën nuk kishte energji elektrike ose ujë të rrjedhshëm; ajo u ushqye nga dru zjarri dhe u ndez nga qirinj. Unë kisha për të siguruar që të gjitha foto kit unë kam qenë duke sjellë nga Londra ishte bateri mundësuar sepse nuk kishte ndonjë pikë plug në pyll. Gjithashtu, do të ishte -13 gradë, prandaj më duhej të paketoja shumë shtresa, një shtresë të ngrohtë dhe doreza që unë mund të lëvizja akoma për të marrë fotografi relativisht lehtë. Ne u përpoqëm dhe nuk arritëm të organizojmë marrjen e një gjeneratori të dorëzuar në kabinën, prandaj duhej vetëm ta bënim punën. Kabineti, i vendosur në pyllin mbi qendrën e qytetit të Trondheim, me pamje Liqeni Litjvatnet u quajt 'Sommerro', që përkthehet si 'Qetësi e verës'. Megjithatë, do të sillnim çmendurinë e dimrit në pyll! Tradicionalisht këto kabinete janë shtëpi pushimi verore, kështu që ata ulen kryesisht bosh në dimër dhe liqeni do të jetë i ngrirë, me borë të trashë që mbulon zonën përreth. Ishim për aventurën!

Përveç sfidave, mungesa e energjisë elektrike sjell një fotografi, Winter në Norvegji gjithashtu nënkupton shumë pak orë të ditës. Ajo merr dritë rreth 8.30-9am dhe ajo fillon të errësohet në 3pm kështu që unë do të duhet të sjellë ndriçim nga Londra gjithashtu. Unë jam një tifoz i madh i dritës natyrale kështu që ishte një shqetësim që do të ishim në gjendje të bënim fotografitë të dukeshin natyrshëm të bukur në kohën që kishim.

Koleksionet e Mimi Holliday janë të mëdha kështu, e dija se do të duhej të xhirtoja shpejt për të bërë gjithçka. Për kënaqësinë tonë, ne morëm modelin tonë të preferuar Alice në bord dhe një ekip të vogël, por të formuar në mënyrë të përkryer: vetë, Damaris, Sara, Photo My Assistant Michaela dhe Alice. Të pesë prej nesh udhëtuan nga Londra në Trondheim në javën e parë të nëntorit. Më në fund, ishim jashtë!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash

Airplane Goodbye England! Pamja nga qielli mbi Norvegjinë.

Kabinës nuk ishte mjaft e madhe për të gjithë ekipin që të qëndronte kështu, Sara na kishte rezervuar një apartament Airbnb në qendër të qytetit Trondheim. Ne do të kishim një makinë me qira dhe do të udhëtonim prapa dhe me radhë nga shtëpia jonë e përkohshme në vend. Arritja në Trondheim, gjëja e parë që ju godet është ftohja e fortë! Por është shumë e thatë në ajër kështu që ndjehet e freskët dhe drita është e bukur, si blu ashtu edhe e artë.

Damaris me mirësi e mori rrota e makinës sonë në makinë nga aeroporti në Trondheim. Ajo është një shofer i patrembur dhe ndoshta ka një karrierë të dytë në Formula1 duke pritur për autostradat e saj të akullta në një vend të huaj nuk janë forti im! Gjatë rrugës, kaluam një liqen që dukej pothuajse i lëngët i zi ndërsa drita u zbeh. Dëgjoja se Norvegjia ishte jashtëzakonisht e bukur dhe se shikimi i parë është aq i qartë në syrin tim, tani si kur e pashë për herë të parë. Ne ishim të gjithë shumë të ngazëllyer që kemi ardhur!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
'Liqeni i zi'.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrashQyteti i mrekullueshëm i Trondheimut.

Mbrëmja e parë do të shpenzohej në banesën tonë, duke shpalosur dhe planifikuar xhirimin ditën tjetër. Ne do të ishim duke u nisur herët për të përzënë në kabinën, kështu që ne u vendosëm në banesën tonë komode qytet, ventured për një kafshim të shpejtë për të ngrënë pastaj kthehet për një pushim të mirë netë!

Duke u rritur në fillim për ditën e parë të xhirimit, ne donim të ishim në rrugë nga 7am ndërsa kabinën ishte rreth një makinë 30-minutësh, edhe më gjatë kur nuk i dinit rrugët! Të pesë prej nesh u grumbulluan në makinë me koleksionin Mimi AW17 dhe kamerë për atë që ishte një fillim i bukur me diell për këtë ditë.


Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Lingerie Designer. | agimLindja mahnitëse e diellit mbi një liqen të ngrirë, në rrugë për në kabinën tonë.

Ndërsa ne endeshim rrugën nga Trondheimu në kodra dhe pyje, ishte e qartë se po hynim në një territor mjaft të pabanuar. Dëbora u trashë dhe rrugët ishin më të larta që ne u ngjitëm, nuk kaluam një makinë tjetër dhe shtëpitë u bënë më pak dhe më pak. Rreth gjysmë ore në, ne kuptuam se ishim krejtësisht të humbur!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
Driving në qarqet rreth rrugëve të mbuluara me borë në periferi të Trondheim.


Pa marrë parasysh se sa mënyra i vendosëm kodin postar në Satnav dhe iPhone tonë, ne nuk mund ta gjejmë kabinën. Pas ngasjes në qarqe me të gjithë duke u shqetësuar më shumë se ne ishim të humbur pjesën më të mirë të ditës, ne u ndal për të marrë drejtime. Shpejt ne arritëm në një pjerrësi të pjerrët përballë një shtëpie dhe atje mbi ne, deri në një breg të ngushtë të mbuluar dhe rrugë shumë të pjerrët, ishte kabinën tonë! Risia e pabesueshme që e kanë gjetur atë, e ngarkuam kodrën për të hedhur një sy përreth. Vendosja ishte e përkryer, duke u ulur në një pemë me një pamje të pabesueshme të liqenit dhe icicles rrethues që vareshin nga çatia. Ajo që nuk ishte aq e përsosur, megjithatë, ishte brenda kabinës. Shumë mysafirë që vinin e kishin lënë brenda pak të padashur dhe shumë detaje të bukura të brendshme nga fotografitë që kishim parë nuk duket të ishin në vend.

Pa dyshim, kemi vendosur për të marrë kit tonë brenda dhe për të gjetur kabinën në kërkim dhe ndjenja një tërësi shumë të ngrohta. Ne kishim sjellë disa llamba dhe qirinj nga Londra dhe kishte shumë qirinj në kabinën. Në pjesën e poshtme të kodrës ka jetuar një familje shumë e dobishme norvegjeze, e cila kishte shumë dru zjarri që mund të përdorim dhe magjia e asaj që kishim parë në foto, filloi të gjallë. Kishte një sobë e vjetër e oxhakut për të ngrohur ujin dhe ushqimin, një tualet jashtë, të gjitha tepër themelore dhe një test mjaft të mirë për një ekip nga Londra të cilët ishin përdorur për të pasur gjithçka në majë të gishtave të tyre!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | BTS | Dizajn femrash
Getting ngrohtë nga zjarri.

Sapo të gjitha zjarre po shkonin dhe kabinës po ngrohej, të gjithë filluam të qetësohemi. Ne kishim nevojë për të marrë Alice ngrohtë të mjaftueshme për të marrë atë në grupin e parë të brendshme dhe ngadalë brenda filloi të marrë toasty. Plani ishte të fillonte të shtënat në kabinën; zona përreth ishte e mahnitshme, por gjithmonë është e mirë për të marrë modelin e parë të rehatshëm dhe për të gjetur këmbët tuaja me fotot e para. Brenda kabinës ishte jashtëzakonisht e errët, por me të gjitha litarë të ndezur dhe trekëmbëshin tim të dobishëm vendosëm se ekspozimet e gjata do të punonin më së miri për t'i bërë imazhet të ndihen të ëmbël, me atë cilësi të vjetër të filmit 35mm. Mbajtja e fokusit ishte e ndërlikuar - ka pasur disa herë kur Michaela, Ndihmësja ime e fotografisë, më duhej të më ndihmonte të shkëlqente një pishtar në model ose të mbanja diçka për mua që të përqendroja kamerën. Ajo ka punuar në fund! Kam sjellë disa koka flash, kështu që i kemi pozicionuar ato për të 'rreme' ditën, kështu që ne mund të mbajmë të shtënat e orëve të kaluara. Është kaq e mrekullueshme kur më në fund merrni fotografinë e parë. Një fotohoot është pak si një mister fotografik gjithnjë në zhvillim dhe derisa ta keni këtë kornizë të parë, sado të organizoni planin tuaj, nuk mund të parashikoni se cila drejtim do të marrë dita. Ne u ulëm Alice sa më afër zjarrit që të ishte e mundur, vendosëm copat e saj të ngrohta dhe, a do të besonit, korniza e parë e asaj fotoje të parë e bëri prerjen në fushatën finale! Alice ishte e përkryer në mjedis dhe kishim disponimin e relaksuar që do të donim.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
Korniza e parë nga e shtënë e parë, që në të vërtetë e bëri atë në fushatën finale!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | BTS | Dizajn femrash
Michaela më ndihmoi të provoja fokusin. Ne arritëm atje në fund!

Në mëngjesin e parë ne kemi bërë përparim të mirë dhe ne të gjithë jemi të sigurtë se imazhet po shndërrohen mirë. Ndërsa filluam afër mesditës dhe drekën tonë piknik të byrekit të peshkut u vendos në sobë, ne ishim të gjithë pak të hutuar dhe të përqëndruar në fotografi. Vura re një erë e tymosur, jo e sigurt nëse ishte zjarri i druve, numri i madh i qirinjve që kishim në lëvizje ose potencialisht se si furrë ndjeu në një kasolle norvegjeze pyjore. Ne nuk ishim shumë të shqetësuar derisa u bë e qartë se oxhaku mbi sobë kishte zjarr! Pas një dalje mjaft dramatike nga kabinën dhe Sarën që e vinte zjarrin, pyesnim veten nëse do ta kishim humbur potencialisht vendin tonë për dy ditët e ardhshme. Ne shkuam për të gjetur Farmerin nga fundi i kodrës për të parë nëse ai mund të na ndihmonte dhe të na jepte më shumë dru zjarri. Ju djegin atë nëpërmjet një norme të pabesueshme në gradë -13!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
Jo vetëm një fytyrë e bukur; Alice dhe dru zjarri!

Ishte tepër e çuditshme ta shihje këtë fermer jashtëzakonisht të gjatë dhe të vjetër norvegjez që rrinte në kabinën e rrethuar nga gratë, qirinjtë dhe të brendshme. Ai ndoshta pyeste se çfarë në tokë ishim deri në, por ai e mori atë në përparimin e tij. Ai me shumë mirësi sugjeroi që ne të largohemi nga sobë dhe na tregoi se si të përdorim ngrohtorët e gazit në vend. Pas kalimit të kabinës, u kthyem në biznes. Askush nuk mund të shmanget, Damaris transferoi byrek me peshk në një kazan të hapur që varur në zjarr për t'u ngrohur. Alice tha se kjo ishte një nga momentet e saj të preferuar të xhirimit - unë mendoj se nuk është shpesh ju merrni drekë tuaj nxehtë mbi një zjarr të hapur në një kazan!

Ne qëlluam mjaft vonë në mbrëmje atë ditë të parë, por sapo pluhuri u vendos, çdo gjë shkonte në mënyrë të përkryer dhe kabineti ynë i vogël u ndez në mbrëmje me Alice të bukur që ishte një kalimtar total. Natyrisht, ajo përfundoi me një nga Cosmopolitans të famshme dhe seriozisht të fortë të Damaris-it!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrashXhirimi në mbrëmje.


Xhironi Ditën Dy!

Duke u kthyer në kabinën tonë në mëngjes herët, pak më pak të humbur, sot ishte koha për të guximshme jashtë! Pylli përreth jashtë kabinës dhe bato që çuan në liqenin e ngrirë ishin absolutisht mahnitëse. Ne u trajtuam në një tjetër ditë me diell të bukur dhe të gjithë ishin në shpirtrat e mirë. Ne do të duhej ta mbanim Alice sot me të vërtetë të ngrohtë, nëse ajo do të ishte e gatshme të hiqte dorë jashtë për në Mimi undies e saj. Ne kemi sjellë të gjitha llojet e pads ngrohjes, batanije dhe shishe me ujë të nxehtë me ne për të mbajtur Alice në një temperaturë të mirë.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrashPërgatitja për të shuar poshtë në liqen - shishe me ujë të nxehtë dhe batanije në gati!

Ne lehtësuam Alice në ditë duke xhiruar disa fotografi të saj të mbështetur nga dritaret e kabinës në sytjena dhe në rrethinën e menjëhershme të kabinës.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
Testimi i temperaturave; Alice duke kërkuar mrekullueshëm në koleksionin 'Kiss Chase'.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
Mëngjes në kabinën.

Ndërsa nisëm nëpër fusha me dëborë deri në liqen, dielli derdhte dhe shtëpia e vogël në breg të detit mbeti e qetë. Ne patjetër ishim jashtë sezonit! Por për fat të mirë për ne kjo do të thotë Alice do të jetë në gjendje për të marrë (gati) lakuriq pa ndonjë dëmtuar. Edhe i mbështjellë në batanije dhe me mbulesa të veshëve në mënyrë të vendosur, ajo ishte absolutisht e ngrirë dhe Alice e mrekullueshme nuk u ankua një herë për faktin se do të merrte rrobat e saj në temperatura nën zero!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
Qëndrimi i ngrohtë deri sa të jetë koha për të ndriçuar.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
E gjithë ekipi poshtë nga liqeni, përgatitur për një ditë të shtënat.

Kam marrë disa fotografi të testit të fotografit tim të bukur Michaela, dhe Damaris, të cilët ishin të dy shumë më të përfunduar në shtresat e tyre të shumta. Ndërkohë që testimi i dritës (që, nga rruga, dukej qiellor në të shtëna) e vlerësova saktësisht se sa e ftohtë ishte kur duart e mia duhej të dilnin dhe gishtat e mi ishin të mpirë pas rreth dy minutash!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
L: Imi i bukur i fotografisë Michaela dhe R: Damaris Evans, të dy më ndihmuan të provoja dritën nga liqeni.

Pasi Alice ishte në pozitë poshtë në bankinë, Sarah do të qëndronte sa më afër që ishte e mundur nga xhirimi me fustanin e veshjes së Alice, gati për ta mbyllur atë. Dielli sigurisht ndihmoi dhe Alice ishte e mahnitshme, duke paraqitur sikur të ishte në ngrohtësi të Karaibeve. Do të thoshte se ne fluturojmë nëpër foto! Ne të gjithë u pajtuam se drita dhe vendosja ishin të përsosura dhe për sa kohë që Alice ishte e lumtur të vazhdonte të shkonim do të xhironim për aq kohë sa mundëm nga liqeni.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
Një profesionist i vërtetë - Alice mahnitëse që nuk tregon shenja të ftohjes së ngrirjes!

Ndërsa drita filloi të venitet, liqeni mbeti i bukur dhe të shtënat e fundit të Alice në një bodysë të zezë, kur drita e mbrëmjes u kthye në blu, janë disa nga të preferuarat e mia. Ndryshe nga dielli i freskët dhe uji i ndritshëm më parë gjatë ditës, por ende kaq bukur.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
Disa nga të shtënat e mia të preferuara - nga liqeni si drita zbehet në mbrëmje.

Ne e gjetëm ndërsa ishim aty atje një nga aksionarët e Mimi Holliday, gjyshi i trefishtë i Yontorre Eastmond ishte një luftëtar i madh i Norvegjisë i quajtur Tordenskiold. Vizituam një nga shumë statujat e tij - ka dhjetë në total! Një tjetër fakt argëtues - xhaxhai i madh i madh i madh ishte artisti Edward Munch.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Dizajn femrashStatuja e luftëtarit norvegjez në Trondheim.

Ndërsa po afroheshim me fundin e xhirimit, ishim të etur për të marrë një pamje të Alice në bodrumin e mahnitshëm pom-pom në një nga fushat me dëborë. Ne e nxeëm atë tek fermeri norvegjez për të pyetur nëse mund ta merrnim fotografinë në fushë poshtë shtëpisë së tij që ishte mbuluar me borë të dendur. Duke patur një vështrim të fshehtë të mungesës së veshjeve që Alice kishte veshur, ai shpjegoi se do të ishte mirë, por shtëpia e tij u dyfishua si një çerdhe, kështu që fotografia duhej të merrej para se prindërit të vinin për të mbledhur fëmijët e tyre atë mbrëmje! Ne kishim për të lëvizur shpejt, por Alice ishte e mahnitshme si gjithmonë dhe na dha të gjithë energjinë e saj për foton e fundit. Edhe pse ne do të mbërritëm në afatin kohor që fermeri kishte vendosur, me habinë tonë prindërit filluan të vinin herët, kështu që në vend të pamjes së tyre të zakonshme të fushave, pyjeve dhe traktorëve ata u përshëndetën nga fundi i bukur i zhveshur i Alice duke paraqitur në dëborë! Para se të hidhnim ndonjë vështirësi më shumë, ne mbështjellëm Alice dhe u nisëm në kodër për në kabinën tonë të vogël për t'u mbushur.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrashXhirimi i kornizave përfundimtare në fushën e Farmerit me dëborë.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrashOops! Prindërit vijnë herët, me një pamje të plotë të Alice në një bodysuit tepër të zbuluar ...!

Të gjithë të lumtur dhe të liruar do të kishim arritur të merrnim gjithçka të fotografuar me kalimin e kohës, çanta të mbushura dhe të trishtuara për të lënë kabinën tonë magjike, ne u kthyem në makinë për të endur 'shtëpi' në Trondheim. Çanta e fundit në çizme, ne ndezëm në qiellin e natës dhe atje në atë natë të ftohtë, ishte një gjilpërë e gjelbër, pastaj e verdhë, duke u lëkundur dhe vallëzuar në errësirë. Mendimi im i parë ishte se ishte tymi i çuditshëm i një fabrike, apo se ne do të vendosnim ndonjë gjë në zjarr! Por jo ... Ishte Dritat Veriore. Ne të gjithë do të kishim harruar që në këtë kohë të vitit do të kishit gjasa të shihnit ato dhe sado të zbehta, ata ishin pa dyshim në qiell! Ishte një fund magjik për një ditë të mrekullueshme, ndërsa ne udhëtuam natën, Damaris shpejtonte përmes borës.

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash
L: Fotografia ime (pak e paqartë) e dritave veriore. R: Ice, Ice, Baby - Alice tregon se sa ngrirje ishte e ftohtë!

Të gjithë menduam se ishte një udhëtim me të vërtetë i veçantë, dhe se patjetër që ishte koha për një pije të fortë norvegjeze!

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | BTS | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | BTS | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | BTS | Dizajn femrash

Mimi Holliday | Lingerie luksoze. | Norvegji | Photoshoot | Dizajn femrash

Fun dhe qeshur pas skenave.


Mimi Holliday AW17 është në dispozicion online tani.

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

11 Comments

 • Tallulah

  Dashuria ime Mimi Kiss Chase sytjena ballkon. . dantella është hyjnore! Dhe maskë syri gjithashtu. . . nuk mund të fle me maskat e mia Mimi syve!

 • Sophie

  Vetëm mori trupin Pom Pom Pom Pom Pompe! Është gjëja më e mirë ndonjëherë, ndjehem aq e ndjeshme kur e vesh! ... Gjithashtu mori vendosur nxehtë rozë Kiss Chase, oops! Trajton për mua!

 • Katherine

  Çdo gjë në këtë koleksion është kaq e bukur!
  Kam urdhëruar Kiss Chase dhe unë jam dashuri me atë se si duket dhe ndihet.
  Blog i Madh!

 • Josie Bransby

  Një pamje e tillë e bukur, e brendshme dhe modeli. Pom pom pomput është aq e bukur, unë nuk mund të presim për të marrë një!

 • Betty

  Kjo eshte e bukur! Çfarë fotot mahnitëse unë nuk mund të presim për atë Pom pom trupit vetëm amazing!

 • Darragh

  Dua këto foto !! ngacmuar për të blerë disa nga ky koleksion. My favorite deri tani ❤️

 • Emma Sweeney

  Pra, bukur për të parë këtë në 'Print' çfarë një kohë magjike dhe argëtuese kemi pasur! Unë jam shumë i emocionuar të shoh fotot e fushatës, dhe një falënderim të madh për të gjithë në Mimi, Damaris dhe ekipin tonë fantastik xxx

 • Sabrina B

  I pëlqente kjo histori! Vendosja duket e bukur! Nuk mund të presim që të provojmë disa nga koleksioni ❤️❤️❤️

 • Hannah Cooper

  Këto pics janë vetëm mrekullueshëm! Gjithmonë kam dashur të shkoj në Norvegji dhe kjo është duke bërë që unë të dëshiroj të shkoj edhe më shumë. Tani unë jam duke shpenzuar të gjitha paratë e mia në koleksionin e ri? DUHET grupin e sinapit! Xx

 • Penny Leander

  Një tjetër histori fab dhe funny. Mbajini ata të vijnë! Dashuria Dashuria Mimi Holliday xx

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj