Regjistrohu në botën e Mimit

dhe të gëzojnë

të brendshme femrash luksoze dhe përditësime të bukura të rrobave të bardha me email

afër

* Duke nënshkruar ju jeni duke rënë dakord për të marrë email nga ne
dhe me tonë Politika e privatësisë>

Kthehu tek blogu i Mimit

Njihuni me Themeluesin

Jan 04, 2017

Damaris Evans është themelues, pronar dhe drejtor kreativ i Damaris & Mimi Holliday.

Pak më shumë se 15 vite më parë, nisa koleksionin tim të parë të brendshme në një shfaqje modeste të organizuar në restorantin Julie në Holland Park. Julie ishte një gur hedhur larg nga shtëpia ime familjes në kolonën eklektik, eccentrik dhe bohem Notting Hill!

Mimi Holliday | Damaris | Lingerie luksoze. | Femrash | Bow Knicker | Peep Knicker | brekë

Prapa skenave prapa skenës në shfaqjen time të parë.


Nisja ishte disa muaj pas shfaqjes sime në Qendrën e Shën Martinit ku Sophie Dahl modelonte dhe Charlotte Tilbury dhe ekipi i saj bënin make-up! Më kujtohet të jem ekstremist duke mirëpritur Dolly Jones nga Vogue.com, dhe 'Fashion TV' që mbulon shfaqjen, e cila më pas e transmetoi shfaqjen çdo pesë orë apo më shumë për gjashtë muaj.

Mimi Holliday | Damaris | Lingerie luksoze. | Femrash | Brekë Peep Knicker | Bottom | Shfaqja e modës Kërcim me hark

Një tipar debutues i ndjekur nga Standardi i Mbrëmjes dhe tani i famëkeq 'thurri i shkurtër i harkut të shkurtër' u dërgua në të gjithë botën për t'u qëlluar në Vogue, Elle, Tatler, The Face, Sunday Times Style, American Elle ... këtë pak thurimë shkaktoi një super trazim. Kërkesa për kërthizën e vogël ishte aq e madhe saqë u dërgua nga revista në revistë dhe nuk arriti në shtëpi për muajin 6.

Elton John | Elizabeth Hurley në femrash | Vogue | TV Show Royals. | Revista Vogue

Elizabeth Hurley veshur Damaris, me Elton John në Vogue, Dhjetor 2002.

Unë u zgjodh nga Këshilli Britanik i Modës për të pasur një qëndrim kompliment në Gjeneratën e Re në Javën e Modës për të shfaqur koleksionin, së bashku me dizajnerët e tjerë të mrekullueshëm dhe të ardhshëm si Jonathan Saunders dhe Roksanda Illincic. Rastësisht kishim qenë të gjithë në Central St Martins së bashku duke studiuar modën. Roskanda dhe unë vazhduam të krijojmë një bashkëpunim ekskluziv disa vjet më vonë. Ajo është një nga njerëzit e mi të preferuar.

Mimi Holliday | Damaris | Lingerie luksoze. | Femrash | Roksanda Illinçiç

Roksanda dhe unë pushuam në Formentera këtë verë dhe Roksanda për mbledhjen Damaris.

Elle Magazine me mahnitur më dha një çmim prestigjoz STYLE për këmitë e pacipë ... Kam marrë çmimin 'Ndërmarrja e re e Vitit' për Pranverën / Verën 2003. Unë u ftova edhe në Buckingham Palace për të takuar Mbretëreshën Elizabeta II të HRH për një Festim të Dizajnit Britanik!

Mimi Holliday | Damaris | Lingerie luksoze. | Femrash | Bow Knicker | Moda | Thong | Brekë Femër të ftohtë | Sexy

Ishte një fillim i mrekullueshëm dhe fillimi i një viti shumë të këndshëm dhe të lumtur 15 që do të vijnë ...

Deri tani, ne kemi vendosur të nisim blogun tonë për t'ju dhënë një pasqyrë në botën e Damaris dhe Mimit.

Ne do të marrim në vendet tona të xhiruara për fushatat tona sezonale, në Shangai me atelistin tonë, ku të gjithë dashuria dhe pasioni shkon në krijimin e copave të vogla të brendshme, si dhe takimin e blerësve të brendshme nga disa nga dyqanet më prestigjioze në botë pasioni i dedikuar i të cilit për undies mban sirtarin tuaj të brendshme (dhe pjesën tuaj të poshtme dhe boobs) duke kërkuar amazing! Disa postime do të jenë kënaqësi vizuale dhe disa do të jenë informative. Ju do të takoni ekipin tonë të bukur dhe të shohin dhimbjen dhe dashurinë që shkon në bërjen e përkryer të përshtatshëm sytjena dhe thurëse vendos vetëm për për ju dhe ju dhe ju!

Enjoy!

<Kthehu tek Mimi's Lingerie Blog

Ashtu si historia jonë?

Join chat, ne do të duan të dëgjojnë mendimet tuaja.

* I kufizuar në një kod për konsumator

6 Comments

 • Shënoje

  Unë besoj se urdhrat 2 undelivered janë kthyer tek ju. Numri juaj i telefonit është i vdekur. A mund dikush ju lutem më kontaktoni nëpërmjet adresës së postës elektronike të dhënë ju lutem.

 • Holly Matthews

  Unë gjithashtu u ktheva një urdhër 6 javë më parë, dërgova email të panumërta dhe i telefonoja disa herë ... e pamundur të të kapesh nga ty! Unë jam ende duke pritur për rimbursimin tim? ju lutem mund të postoni me email për të zgjidhur këtë çështje? ashe

 • Victoria

  Edhe unë u ktheva një urdhër muajin e kaluar vetëm për të gjetur se emailet e dërguara në shërbimin tuaj të klientit janë kthyer të padërguar dhe thirrjet telefonike të bëra në biznesin tuaj nuk janë të lidhura për shkak të mos pagesës - kjo është një mënyrë mjaft e varfër për të trajtuar (një herë) klientë të rregullt dhe besnikë!

  Numri im i porosisë është 27928

 • Lisa

  Përshëndetje, unë jam përpjekur të kontaktohem me ju, por është e pamundur.
  U ktheva një urdhër disa javë më parë dhe jam ende në pritje të rimbursimit tim! Ju lutemi të kontaktoni me mua, më keni borxh para dhe thjesht nuk është një mënyrë për të bërë biznes. I përdorur për dashuri markë tuaj, por jo më shumë unë kam frikë!

 • Mazzi Odu

  Faleminderit për ndarjen e historisë suaj Damaris! Isha në atë shfaqje të parë ... histori të gjatë, por një mik i imi më ftoi për një kohë të gjatë duke e ditur se isha, me të vërtetë ende, i obsesionuar me të brendshme. Shfaqja ishte e paharrueshme - marrja e Julies me të gjitha nyjet e saj të këqija dhe crannies ishte frymëzuar dhe si për copa - unë nuk jam delving në sferën e hiperbolë duke i përshkruar ato si lojë ndryshon. Nga gjilpëra ndjeshmëritë deri në thashethemet sekondare përgjimesh me lidhjet anësore për një të tillë. Vite më vonë dhe juaji mbetet një vijë që unë kthehem sa herë që dua të ndjehem asgjë më pak se sensacional! Ju falënderoj përsëri! Mx

 • Hollie Brooks

  Dua këtë post, Damaris! Çfarë historie fantastike mbrapa atyre thasëve famëkeq x

Artikulli i shtuar në karrocë

Vazhdo Blerje Shiko Shporta juaj